16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

Pewne zwycięstwo mistrzów w Stargardzie

Mistrzowie Energa Basket Ligi, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pewnie pokonali na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 105:61.

Mistrzowie Polski świetnie weszli w to spotkanie i po zagraniach Jamesa Florence’a oraz Jamesa Palmera prowadzili 0:7. Ta przewaga błyskawicznie rosła, a nadal rewelacyjny był Florence - po jego kolejnym zagraniu wynosiła już 14 punktów. Później straty lekko zmniejszali Nick Spires oraz Daniel Szymkiewicz. Dzięki aktywnemu Kobiemu Simmonsowi po 10 minutach było 20:34. W drugiej kwarcie z dystansu trafiał Jarosław Mokros, a po kolejnej akcji Michaela Younga przewaga Arged BM Stali wynosiła już 20 punktów. Pojedyncze akcje Baylee Steele’a niewiele zmieniały w grze gospodarzy - nie potrafili dotrzymać kroku rywalom. Następne zagrania Younga sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:62.

Trzecią kwartę od serii 14:2 rozpoczął zespół trenera Igora Milicicia! Po kolejnej akcji Jamesa Florence’a przewaga wynosiła już 38 punktów. PGE Spójnia swoją pierwszą trójkę trafiła po 27 minutach gry - jej autorem był Justin Gray. Ciągle nie była jednak w stanie realnie nawiązać rywalizacji. Ostrowianie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach prowadzili 52:88. Ostatnia kwarta niczego już nie mogła zmienić, chociaż trzeba podkreślić dobre wejście Dominika Grudzińskiego. W końcówce obaj trenerzy chętniej pokazywali młodszych zawodników. Arged BM Stal zwyciężyła 61:105 po trójce Igora Wadowskiego.

Po 16 punktów dla gości zdobyli James Florence oraz Michael Young. Daniel Szymkiewicz zanotował dla gospodarzy 12 punktów i 2 asysty.