1
WKS Śląsk Wrocław
26pkt
2
AMW Arka Gdynia
26pkt
3
Energa Trefl Sopot
25pkt
4
King Szczecin
25pkt
5
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
24pkt
6
Dziki Warszawa
24pkt
7
Legia Warszawa
24pkt
8
Zastal Zielona Góra
23pkt
9
Anwil Włocławek
23pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
22pkt
11
PGE Start Lublin
21pkt
12
MKS Dąbrowa Górnicza
21pkt
13
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
21pkt
14
Energa Czarni Słupsk
20pkt
15
Tauron GTK Gliwice
18pkt
16
Miasto Szkła Krosno
17pkt

Europuchar: Litwini lepsi od WKS Śląska

Autor:
Europuchar: Litwini lepsi od WKS Śląska
Przeczytasz w 2 minuty

Litewska drużyna Lietkabelis Poniewież pokonała brązowych medalistów Energa Basket Ligi, WKS Śląsk Wrocław 88:65 w rozgrywkach Europucharu.

Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 7:0, a dopiero po kilku minutach przerwał to akcją 2+1 Ivan Ramljak. Później jednak Litwini uciekali aż na 12 punktów. WKS Śląsk nie potrafił zatrzymać świetnej ofensywny rywali, a w dodatku sam nie grał na odpowiednim poziomie w ataku. Sytuację poprawił trochę Jakub Karolak, ale po 10 minutach było 29:19. Po trójce Kodiego Justice’a na początku drugiej kwarty przyjezdni zbliżyli się na pięć punktów. Na więcej przeciwnicy nie chcieli już pozwolić - po akcji Panagiotisa Kalaitzakisa uciekali znowu na 12 punktów. Później różnica była jeszcze większa, choć pewne straty odrabiał Aleksander Dziewa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:38.

W trzeciej kwarcie drużyny z Poniewieży przede wszystkim kontrolowała sytuację na parkiecie. Po późniejszej serii 7:0 i kolejnym rzucie Kalaitzakisa przewaga gospodarzy wynosiła już 20 punktów. Wrocławianom przede wszystkim brakowało skuteczności i dobrych decyzji w ataku. Po 30 minutach było 67:47. Kolejna część meczu już niewiele zmieniała - WKS Śląsk nie był w stanie odrobić tak dużych strat. W końcówce obaj trenerzy chętniej korzystali z rezerwowych. Lietkabelis zwyciężył ostatecznie 88:65.

 

Lietkabelis Poniewież - WKS Śląsk Wrocław 88:65 (29:19, 21:19, 17:9, 21:18)

Lietkabelis: Kalaitzakis 18, Lipkevicius 16, Gagić 14, D. Giedraitis 10, Vasiliauskas 8, Zemaitis 8, Berzins 7, Vaiciunas 3, K. Giedraitis 2, Maldunas 2

WKS Śląsk: Justice 13, Dziewa 11, Karolak 11, Langevine 9, Ramljak 7, Tomczak 5, Gabiński 3, Trice 2, Kolenda 2, Meiers 2

 

Sportowy ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

101 zdjęć13.01.2026

Losowanie Pekao S.A. Pucharu Polski

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych