14
15
16

FIBA Europe Cup: Trefl wygrał w Izraelu i awansował!

Trefl Sopot pokonał na wyjeździe Hapoel Eilat 89:83 i tym samym samym został drugą drużyną z Energa Basket Ligi, która awansowała do kolejnej fazy FIBA Europe Cup.

Sopocianie bardzo dobrze weszli w to spotkanie i po trafieniu Dariousa Motena prowadzili 9:2. Później ta przewaga urosła nawet do 11 punktów dzięki zagraniu tego samego zawodnika. Po 10 minutach było ostatecznie 17:28. Już w drugiej kwarcie gospodarze krok po kroku odrabiali straty - nawet mimo skutecznych zagrań Karola Gruszeckiego i Carla Lindboma. Ostatecznie do remisu doprowadził Roi Huber. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:43.

Na początku kolejnej części spotkania Kristian Doolittle wyprowadził Hapoel na prowadzenie. Później różnica wzrosła do dziewięciu punktów głównie dzięki akcjom Bryona Allena. Karol Gruszecki i Brandon Young ponownie zmieniali sytuację na korzyść Trefla, ale tylko na chwilę. Rzuty wolne Romello White'a ustawiły wynik 68:67 po 30 minutach. Ostatnia kwarta była bardzo wyrównana, a ekipa trenera Marcina Stefańskiego do końca walczyła o zwycięstwo różnicą co najmniej trzech punktów - bo tylko to premiowało tę ekipę do kolejnej rundy. W końcówce świetnie radził sobie Josh Sharma (szczególnie w obronie), a kluczowe akcje kończył Michał Kolenda. Trefl wygrał ostatecznie 89:83 i tym samym awansował do następnej fazy FIBA Europe Cup!

Hapoel Eilat - Trefl Sopot 83:89 (17:28, 26:15, 25:24, 15:22)

Hapoel: White 16, Patton 16, Allen 14, Hamilton 11, Doolittle 8, Huber 6, Szuchman 6, Moshe 4, Ruina 2, Davis 0

Trefl: Kolenda 20, Franke 17, Young 14, Lindbom 11, Gruszecki 10, Moten 9, Sharma 6, Leończyk 2