14
15
16

Liga Mistrzów: Świetna druga połowa Hapoelu

Hapoel Jerozolima zagrał świetnie w drugiej połowie i pokonał ambitnie grającą Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:76 w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Zespół trenera Igora Milicicia bardzo dobrze rozpoczął ten mecz i po trafieniach Michaela Younga oraz Kobiego Simmonsa prowadził nawet 11:3. Jalen Adams starał się trzymać swoją drużynę w grze, ale to udawało się tylko na chwilę. Kolejne akcje Jarosława Mokrosa i Treya Drechsela sprawiły, że po 10 minutach było 15:23. Druga kwarta była wyrównana, chociaż w pewnym momencie po trójce Simmonsa przewaga mistrzów Energa Basket Ligi wynosiła aż 11 punktów. Hapoel zmniejszał jednak tę różnicę, a ostatecznie po trafieniu Jamesa Florence’a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:42.

W kolejnej części spotkania zespół z Jerozolimy krok po kroku odrabiał straty. Bardzo ważnym graczem był Kaiser Gates, a po zagraniu Retina Obasohana był już remis. Po chwili zagranie tego zawodnika dało nawet minimalną przewagę gospodarzom. Dzięki akcji 2+1 Adama Ariela było 62:58 po 30 minutach. W czwartej kwarcie Arged BM Stal zanotowała serię 8:0 i wracała na prowadzenie. Po kilku minutach niezwykle ważne trafienia należały do Obasohana, a Hapoel znowu uciekał. Ostatecznie zespół z Izraela zwyciężył 83:76.

Hapoel Jerozolima - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:76 (15:23, 19:19, 28:16, 21:18)

Hapoel: Obasohan 20, Adams 13, Workman 11, Ariel 9, Gates 9, Kilpatrick 7, Segev 6, Bennett 5, Gershon 3, Maker 0

Arged BM Stal: Simmons 21, Palmer 15, Drechsel 11, Andersson 10, Young 8, Florence 6, Mokros 5, Loncar 0, Wadowski 0