1
Anwil Włocławek
41pkt
2
Trefl Sopot
39pkt
3
King Szczecin
37pkt
4
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
37pkt
5
PGE Start Lublin
37pkt
6
Legia Warszawa
37pkt
7
Energa Icon Sea Czarni Słupsk
36pkt
8
WKS Śląsk Wrocław
35pkt
9
Arriva Polski Cukier Toruń
34pkt
10
Dziki Warszawa
34pkt
11
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
32pkt
12
AMW Arka Gdynia
31pkt
13
PGE Spójnia Stargard
31pkt
14
Tauron GTK Gliwice
31pkt
15
Orlen Zastal Zielona Góra
30pkt
16
MKS Dąbrowa Górnicza
30pkt

Pszczółka Start - Arged BMSlam Stal (4): Ostrowianie dołączają do półfinalistów!

Autor:
Pszczółka Start - Arged BMSlam Stal (4): Ostrowianie dołączają do półfinalistów!
Przeczytasz w 2 minuty

Ogromne emocje w Lublinie! Arged BMSlam Stal dopiero po dogrywce pokonał Pszczółkę Start 109:101 i tym samym wygrał całą serię ćwierćfinałową 3-1. To oznacza, że zespół z Ostrowa Wielkopolskiego zagra w półfinale Energa Basket Ligi z Legią Warszawa!

Dobry początek Sherrona Dorsey-Walkera nie wystarczył na przyjezdnych. Po kolejnych trafieniach Treya Kella mieli już nawet sześć punktów przewagi. To nie był koniec ofensywy tego zespołu - po kolejnych akcjach Chrisa Smitha różnica wzrosła do 15 punktów. Pojedyncze trafienia Devina Searcy’ego i Mateusza Dziemby niewiele zmieniały - po 10 minutach było 31:19. Drugą kwartę Pszczółka Start rozpoczęła od rewelacyjnej serii 14:0 i nie tylko odrobiła wszystkie straty, ale też po rzucie Dustina Ware’a wychodziła na prowadzenie! Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a Arged BMSlam Stal nie potrafiła wrócić do rytmu z początku rywalizacji. Po dobitce Romana Szymańskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:48.

W trzeciej kwarcie dzięki Treyowi Kellowi oraz Jakubowi Garbaczowi goście mieli już sześć punktów przewagi. Zespół trenera Davida Dedka mógł jednak liczyć na Martinsa Laksę - dzięki Łotyszowi ciągle był w grze. Nie do zatrzymania był Kell, a w dodatku trójkę dołożył James Florence - to dawało sporo spokoju ostrowianom. Kolejny rzut Smitha ustawił wynik po 30 minutach na 80:73. W kolejnej części meczu lublinianie nie zamierzali się poddawać - zanotowali nawet serię 12:0 i po trafieniu Sherrona Dorsey-Walkera i Romana Szymańskiego ponownie mieli małą przewagę. Końcówka była zacięta, a ważną rolę odgrywał Jakub Garbacz. Do remisu doprowadzał jeszcze Dziemba. Ten sam gracz miał rzut na zwycięstwo, ale nie trafił, a to oznaczało… dogrywkę!

W dodatkowym czasie gry po rzutach Jarosława Mokrosa i Chrisa Smitha przyjezdni uciekali na sześć punktów. Pszczółka Start długo była bardzo blisko, ale w kluczowych momentach nie zawiódł Kell. Ostatecznie Arged BMSlam Stal wygrała 109:101 i awansowała do półfinału!

Najlepszym graczem gości był Trey Kell z 31 punktami, 8 zbiórkami i 8 asystami. 20 punktów dla gospodarzy rzucił Martins Laksa.

 

 

 

 

 

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

18 zdjęć25.03.2025

Legia Warszawa - Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych