15
16
Stal Ostrów Wielkopolski

MKS lepszy od GTK

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał GTK Gliwice 86:74 w ostatnim spotkaniu tych drużyn w obecnym sezonie Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był wyrównany, ale dość szybko MKS zaznaczył swoją pozycję w tym meczu. Już dzięki trójce Michała Kroczaka miał pięć punktów przewagi. Terry Henderson starał się jeszcze nawiązać rywalizację, ale później świetnie radzili sobie Malcolm Rhett oraz Elijah Wilson. Ostatecznie dzięki trójce Andrzeja Mazurczaka po 10 minutach było 27:17. Dość szybko ta różnica urosła do nawet 14 punktów po kolejnej trójce Wilsona. W ekipie z Gliwic szansę dostawali młodsi zawodnicy, tacy jak Aleksander Wiśniewski i Bartosz Chodukiewicz. Dodatkowo, bardzo dobrze radził sobie Daniel Gołębiowski. Mimo tego po rzucie z dystansu Wilsona pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:36.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Matthiasa Zollnera odrobił część strat, a niezwykle aktywny był Szymon Szewczyk. Dąbrowianie z kolei nie byli już tak dobrze dysponowani w ofensywie, co ułatwiało sytuację przyjezdnym. Po trafieniu Stanisława Helińskiego po 30 minutach było zaledwie 64:54. W kolejnej części meczu MKS kontrolował jednak wydarzenia na parkiecie, a kluczowe były rzuty Nowakowskiego oraz Wilsona. GTK nie było w stanie nawiązać rywalizacji, nawet mimo zrywu Terry’ego Hendersona. Po 30 minutach było ostatecznie 86:74.

Najlepszym graczem gospodarzy był Elijah Wilson z 36 punktami. W ekipie gości 15 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty zdobył Szymon Szewczyk.