14
15
16

Liga VTB: Świetna ostatnia kwarta Enea Zastalu dała zwycięstwo

Enea Zastal BC Zielona Góra, mistrz Energa Basket Ligi, zagrał świetnie w ofensywie w ostatniej kwarcie i dzięki temu pokonał Parmę Perm 95:92 w rozgrywkach Ligi VTB.

Początek spotkania był dość wyrównany, a dzięki trafieniu Skylera Bowlina gospodarze mieli nawet przewagę. Później to rosyjska ekipa kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Bardzo dobrze grali Boris Savović oraz Lorenzo Williams, a Parma prowadziła po 10 minutach aż 27:15. W drugiej kwarcie sytuacja zaczęła się zmieniać na korzyść zielonogórzan. Duża w tym rola Łotyszy: Rolandsa Freimanisa oraz Janisa Berzinsa, którzy zaczęli grać świetnie w ataku. Po trójce tego pierwszego Enea Zastal po pierwszej połowie przegrywał tylko 40:45.

W kolejnej części meczu bardzo aktywny był Marcel Ponitka, a ważne akcje należały również do Adasa Juskeviciusa. Zespół trenera Żana Tabaka nie potrafił zatrzymać rywali i dlatego po 30 minutach przegrywał 57:70. Mistrzowie Polski nie zamierzali jednak się poddawać! W pewnym momencie czwartej kwarty trzy trójki z rzędu trafił Łukasz Koszarek, dzięki czemu jego zespół wyszedł na prowadzenie. Później ważne akcje dokładał też Geoffrey Groselle, a swoją formę podkreślał też Kris Richard. Ostatecznie rzuty wolne Rolandsa Freimanisa przypieczętowały zwycięstwo 95:92. Enea Zastal w ostatniej części spotkania rzucił aż 38 punktów!

Enea Zastal BC Zielona Góra - Parma Perm 95:92 (15:27, 25:18, 17:25, 38:22)

Enea Zastal: Freimanis 26, Koszarek 18, Richard 16, Groselle 16, Bowlin 12, Berzins 5, Sulima 2, Brembly 0, Traczyk 0

Parma: Zukauskas 15, Mejeris 13, Williams 13, Ponitka 12, Juskevicius 11, Bulanov 8, Sheiko 6, Zhmako 5, Savović 4, Grigoryev 3, Ivlev 2

???? Lukasz @koszi55 hits 3 threes in a row, @basket_zg is back from -15! pic.twitter.com/JHUwl5b8kX