14
15
16

Co za finisz w Stargardzie! Wygrał WKS Śląsk!

Trafienie Garretta Nevelsa i blok Ivana Ramljaka zapewniły zwycięstwo WKS Śląskowi Wrocław nad PGE Spójnią Stargard 74:73 w niezwykle emocjonującym spotkaniu Energa Basket Ligi!

WKS Śląsk na początku spotkania prezentował lepszą skuteczność, dzięki czemu po rzucie Strahinji Jovanovicia prowadził już 9:4. Dość szybko do remisu doprowadził Ricky Tarrant, a po trafieniu Baylee Steele’a PGE Spójnia zdobyła nawet minimalną przewagę. Sytuacja się zmieniała, ale Wayne Blackshear sprawił, że po 10 minutach był remis - po 15. W drugiej kwarcie zespół trenera Olivera Vidina zanotował efektowną serię 10:0, a dzięki akcji Akosa Kellera prowadził ośmioma punktami. Stargardzianie oczywiście zmniejszali jeszcze tę różnicę - nawet do dwóch punktów po zagraniu Omari Gudula. WKS Śląsk mógł jednak liczyć na Aleksandra Dziewę i Michała Gabińskiego - dzięki nim nadal kontrolował sytuację. Ostatecznie po pierwszej połowie wygrywał 36:27.

W trzeciej kwarcie gra wrocławian momentami wyglądała jeszcze lepiej. Przewaga wzrosła nawet do 20 punktów po rzutach Garretta Nevela i Ivana Ramljaka. Gdy wydawało się, że wynik meczu jest już przesądzony, PGE Spójnia efektywnie wzięła się za odrabianie strat. Dzięki serii 10:0 i trójce Kacpra Młynarskiego po 30 minutach przegrywała tylko 50:59. W czwartej kwarcie ekipa trenera Jacka Winnickiego ambitnie walczyła o lepszy wynik, a problemy z faulami mieli rywale. Po późniejszych rzutach wolnych Tomasza Śniega, traciła zaledwie dwa punkty. Po kilku minutach kontra wykończona przez Filipa Matczaka doprowadziła do remisu, a trójka Młynarskiego dała gospodarzom prowadzenie! Na 18 sekund przed końcem Nevels ponownie dał przewagę WKS Śląskowi. W ostatniej akcji kluczowy blok na Gudulu zanotował Ramljak. Ta sekwencja oznaczała zwycięstwo wrocławian 74:73!

Najlepszym graczem gości był Ivan Ramljak z 20 punktami, 7 zbiórkami i 5 przechwytami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Baylee Steele z 20 punktami i 10 zbiórkami.