14
15
16

ABC: Start lepszy od Stelmetu Enea

Start Lublin pokonał Stelmet Enea BC Zielona Góra 70:59 w pierwszym meczu Anwil Basketball Cup - turnieju towarzyskiego przed nowym sezonem Energa Basket Ligi.

Zielonogórzanie świetnie weszli w to spotkanie i już po kilku chwilach prowadzili 9:2 po akcji Blake’a Reynoldsa. W zespole z Lublina uaktywnili się Lester Medford oraz Armani Moore, ale po trójce Marcela Ponitki po 10 minutach było 23:16. W drugiej kwarcie sytuacja się odwróciła i to Start był stroną przeważającą. Zespół trenera Żana Tabaka miał spore problemy w ofensywie (tylko 6 punktów w 10 minut), a w ekipie rywali nie do zatrzymania był Moore. Ostatecznie trafienie Kacpra Borowskiego ustawiło wynik po pierwszej połowie na 36:29.

Przewaga drużyny trenera Davida Dedka rosła w trzeciej kwarcie - najpierw do 15 punktów po wsadzie Borowskiego, a później nawet do 17 dzięki akcji Sherrona Dorsey-Walkera. W końcówce lekko zmniejszył to jeszcze Geoff Groselle, ale po 30 minutach było 55:39. W ostatniej części meczu lublinianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Dopiero w końcówce Stelmet Enea lekko zmniejszył straty, ale to Start wygrał pewnie 70:59.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Start Lublin 59:70 (23:16, 6:20, 10:19, 20:15)

Stelmet Enea: Lundberg 17, Groselle 12, Ponitka 8, Reynolds 8, Williams 5, Szymkiewicz 3, Put 3, Berzins 3, Szymański 0, Koszarek 0

Start: Moore 23, Laksa 15, Dorsey-Walker 11, Medford 9, Borowski 8, Szymański 2, Dziemba 2, Jeszke 0, Gospodarek 0, Pelczar 0