16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

Pewne zwycięstwo WKS Śląska nad PGE Spójnią

WKS Śląsk Wrocław rozegrał świetne spotkanie i ostatecznie pokonał PGE Spójnię Stargard 85:65 w 21. kolejce Energa Basket Ligi.

Wrocławianie rozpoczęli ten mecz z ogromną energią, a po wsadzie w kontrze Mathieu Wojciechowskiego prowadzili już 7:0. Raymond Cowels oraz Tomasz Śnieg pomogli w nawiązaniu rywalizacji, a dzięki zagraniu Petera Olisemeki goście przegrywali już tylko punktem. Danny Gibson i Devoe Joseph opanowali jednak sytuację, a ich WKS Śląsk po 10 minutach wygrywał 23:19. W drugiej kwarcie kolejna trójka Josepha powiększyła przewagę zespołu trenera Olivera Vidina do 10 punktów. W EBL debiutował Harry Froling, ale sama jego obecność nie pozwalała na odrabianie strat. Joseph był nie do zatrzymania - o jego akcji 3+1 prowadzenie gospodarzy wzrosło do 18 punktów! Stargardzianie ciągle nie potrafili rozwinąć skrzydeł w ataku, a w WKS Śląsk dzięki kolejnym kontrom po pierwszej połowie wygrywał 54:28.

Kolejne akcje Mathieu Wojciechowskiego na początku trzeciej kwarty oznaczały już prawie 30 punktów przewagi gospodarzy! Grę PGE Spójni “ciągnął” Mateusz Kostrzewski, ale on sam nie mógł odrobić wszystkich strat przyjezdnych. W zdobywanie punktów włączył się też Tomasz Śnieg, ale po rzutach wolnych Danny’ego Gibsona to wrocławianie po 30 minutach prowadzili 69:47. Stargardzianie zbliżyli się w czwartej kwarcie na 15 punktów, ale trójka Devoe Josepha szybko uspokoiła sytuację. Zespół trenera Jacka Winnickiego nie był w stanie zmniejszać tak dużej różnicy. Pojedyncze akcje Kostrzewskiego i Młynarskiego nie mogły już zbyt wiele zmienić. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył 85:65.

Najlepszym graczem gospodarzy był Devoe Joseph z 23 punktami i 2 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Mateusz Kostrzewski z 30 punktami i 6 zbiórkami.