15
16

Liga VTB: Avtodor pokonany

Przeczytasz w 1 minutę

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Avtodor Saratów 98:91 w kolejnym spotkaniu Ligi VTB.

Na początku spotkania to rywale mieli małą przewagę, ale później świetnie zaczął się prezentować Ivica Radić - dzięki jego akcjom gospodarze zaczęli budować prowadzenie. Dzięki trafieniu George’a Kinga po 10 minutach było 28:22. W drugiej kwarcie Avtodor odrabiał straty i dość szybko doprowadził do wyrównania. Przeciwnicy pokazywali świetną skuteczność, a rzut z dystansu Markela Starksa ustawił wynik po pierwszej połowie na 50:49.

W trzeciej kwarcie Stelmet Enea ponownie wziął sprawy w swoje ręce, a nie do zatrzymania był George King. To głównie dzięki jego kolejnym trójkom zespół trenera Żana Tabaka po 30 minutach był lepszy - 78:68. W końcówce spotkania rosyjska drużyna potrafiła jeszcze zbliżyć się na dwa punkty, a to sprawiało, że wynik był zagrożony. Ostatecznie jednak najważniejsze punkty zdobywali Joe Thomasson oraz Jarosław Zyskowski, a gospodarze zwyciężyli 98:91.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Avtodor Saratów 98:91 (28:22, 21:28, 29:18, 20:23)

Stelmet Enea: Thomasson 19, King 18, Hakanson 16, Radić 15, Meier 12, Zyskowski 8, Koszarek 5, Ponitka 4, Witliński 0, Zamojski 0

Avtodor: Jaiteh 18, Boatright 16, Johnson 15, Hicks 11, Mikhailovskii 10, Babushkin 10, Starks 8, Umeh 3, Petenev 0