15
16

21 punktów Cela, Polski Cukier wygrał w Dąbrowie Górniczej

Przeczytasz w 1 minutę

Aaron Cel rzucił 21 punktów, a jego Polski Cukier Toruń wygrał na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza 96:85 w 20. kolejce Energa Basket Ligi.

Świetnie spotkanie rozpoczęli zawodnicy z Torunia, którzy po trafieniach Bartosz Diduszki i Aarona Cela prowadzili 12:3. MKS odpowiedział serią 8:0, a po trójce Marka Piechowicza znacznie się zbliżyli. Dąbrowianie nie potrafili jednak doprowadzić chociażby do remisu, a po kolejnym rzucie z dystansu - tym razem w wykonaniu Aleksandra Perki - po 10 minutach było 21:17. W drugiej kwarcie było podobnie, bo Piotr Śmigielski i Tra Holder zmniejszali straty. Goście ciągle utrzymywali jednak bezpieczną różnicę, ponieważ mogli liczyć na trójki Chrisa Wrighta oraz Karola Gruszeckiego. Akcja Damian Kuliga ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:40.

Trzecią kwartę zespół trenera Sebastiana Machowskiego rozpoczął od serii 9:0 i po trójce Keitha Hornsby’ego prowadził aż 55:40. Później ta przewaga urosła nawet do 18 punktów, a Polski Cukier powoli mógł myśleć o kontrolowaniu sytuacji. Straty lekko zmniejszali Holder oraz Watts, ale po 30 minutach to goście wygrywali 78:61. W kolejnej części gry skuteczny był Kyle Weaver, a dzięki niemu przewaga urosła do 23 punktów. Nawet seria 7:0 drużyny trenera Michała Dukowicza nie potrafiła zbyt wiele zmienić. Ostatecznie torunianie zwyciężyli 96:85.

Najlepszym zawodnikiem gości był Aaron Cel z 21 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami. 23 punkty i 5 zbiórek dla gospodarzy zdobył Tra Holder.