15
16

Liga Mistrzów: Turk Telekom za silny dla Polskiego Cukru

Przeczytasz w 1 minutę

Turk Telekom Ankara pokonał Polski Cukier Toruń 100:87 w przedostatniej kolejce Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Od samego początku gospodarze pokazywali swoje ogromne możliwości. Po kolejnych trafieniach T.J. Campbella było już 23:3! Damian Kulig i Kyle Weaver poprawiali trochę sytuację torunian, ale pierwsza kwarta zakończyła się ostatecznie 16 punktami przewagi tureckiej drużyny. W drugiej kwarcie Turk Telekom nadal pokazywał świetną formę w ataku i powiększał swoje prowadzenie. Polski Cukier z kolei nie był w stanie dotrzymać kroku przeciwnikom. Rzut wolny Nicka Johnsona ustawił wynik po pierwszej połowie na 57:31.

Trzecia kwarta wreszcie była trochę lepsza w wykonaniu zespołu trenera Sebastiana Machowskiego. Kyle Weaver i Jakub Schenk sprawiali, że goście odrabiali część strat. Ekipa z Ankary kontrolowała jednak sytuację i po 30 minutach prowadziła 76:55. W kolejnej części gry torunianie zbliżyli się jeszcze na 16 punktów, ale różnica ciągle była spora. Turk Telekom nie pozwalał na wiele więcej i ostatecznie zwyciężył 100:87.

Turk Telekom Ankara - Polski Cukier Toruń 100:87 (30:14, 27:17, 19:24, 24:32)

Turk Telekom: Baygul 18, Fall 16, Campbell 15, Wiltjer 14, Johnson 9, Harris 6, Guven 6, Turen 5, Besok 3, Taskiran 3, Edge 3, Kaya 2

Polski Cukier: Wright 19, Kulig 11, Aminu 11, Schenk 8, Cel 8, Gruszecki 8, Perka 7, Weaver 7, Hornsby 6, Diduszko 2