16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

Liga Mistrzów: Dinamo lepsze od Polskiego Cukru

Przeczytasz w 1 minutę

Włoska ekipa Dinamo Sassari pokonała wicemistrzów Energa Basket Ligi, Polski Cukier Toruń 113:95 w Koszykarskiej Lidze Mistrzów.

Włosi dość szybko zaczęli budować swoją przewagę, a na wyróżnienie zasługiwał Miro Bilan. Po trafieniu Dwayne’a Evansa prowadzili już sześcioma punktami. Akcja Pauliusa Sorokasa sprawiła, że po 10 minutach było 26:19 dla gości. W drugiej kwarcie gospodarze poprawiali swoją grę, a dzięki trafieniom Kyle’a Weavera i Chrisa Wrighta zbliżali się na zaledwie punkt! Trójka tego pierwszego później dała nawet prowadzenie. Ostatecznie akcja Evansa oznaczała wynik 53:52 dla Dinamo po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie ciągle stroną przeważającą byli goście, ale Polski Cukier robił wszystko, aby być możliwie blisko. Na trafienia Wrighta i Aminu odpowiadał jednak Marco Spissu. Rzut Curtisa Jerrellsa oznaczał, że po 30 minutach to Włosi byli minimalnie lepsi - 81:80. W ostatniej części meczu znacznie osłabieni torunianie nie mogli już utrzymać wysokiego tempa ofensywnego gości. Ci powoli budowali przewagę, aby wygrać ostatecznie 113:95.

Polski Cukier Toruń - Dinamo Sassari 95:113 (19:26, 33:27, 28:28, 15:32)

Polski Cukier: Wright 30, Hornsby 15, Cel 14, Aminu 13, Weaver 11, Perka 6, Diduszko 4, Grochowski 2, Ratajczak 0, Kondraciuk 0

Dinamo: Evans 29, Spissu 22, Bilan 16, Gentile 13, Jerrells 12, McLean 7, Vitali 6, Sorokas 5, Pierre 3, Bucarelli 0