15
16

Legia zagra w FIBA Europe Cup

Przeczytasz w 1 minutę

BC Niżny Nowogród wygrał z Legią Warszawa 78:63 w rewanżowym spotkaniu II rundy kwalifikacji do Koszykarskiej Ligi Mistrzów. To oznacza, że drużyna z Energa Basket Ligi przygodę z europejskimi pucharami będzie kontynuowała w FIBA Europe Cup.

Początek spotkania był wyrównany, ale dość szybko rosyjska ekipa pokazywała swoje spore możliwości w ataku. Po trafieniu Chavaughna Lewisa po 10 minutach miała dziewięć punktów przewagi. Legia w drugiej kwarcie radziła sobie zdecydowanie lepiej - szczególnie w obronie. W tej części gry zespół z Warszawy pozwolił rywalom na zdobycie tylko dziewięciu punktów, a sam mógł liczyć na Drew Brandona i Romarica Belemene - dzięki temu po pierwszej połowie prowadził 41:38!

W drugiej połowie drużyna prowadzona przez trenera Zorana Lukicia pokazała klasę - również w obronie. Szybko odrobiła straty i zaczęła kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie BC Niżny Nowogród wygrał 78:63 i zagra w Koszykarskiej Lidze Mistrzów. Dla Legii to nie koniec przygody z europejskimi pucharami - teraz zespół z Warszawy będzie występował w FIBA Europe Cup.

BC Niżny Nowogród - Legia Warszawa 78:63 (29:20, 9:21, 26:13, 14:0)

Niżny Nowogród: Lewis 24, B. Brown 12, A. Brown 12, Astapkovich 11, Willis 11, Gankevich 6, Strebkov 2, Belenitskii 0, Komolov 0, Zhbanov 0

Legia: Sosa 18, Belemene 13, Matczak 9, Kowalczyk 6, Nowerski 6, Brandon 6, Finke 3, Linowski 2, Kiwilsza 0, Pinder 0