14
15
16

Decydujący mecz Arka - Anwil w niedzielę!

Pora na decydujący mecz półfinałowy w Gdyni! Arka czy Anwil? Która drużyna będzie mogła walczyć z Polskim Cukrem Toruń o złote medale Energa Basket Ligi? Transmisja w Polsacie Sport w niedzielę od godz. 19:45.

Każdy dotychczasowy mecz w parze Arki z Anwilem przyniósł mnóstwo emocji. Tak było też w czwartym starciu w Hali Mistrzów. Gdynianie co prawda po pierwszej połowie mieli 10 punktów przewagi, ale w trzeciej kwarcie dwoił się i troił Aaron Broussard, a ważne rzuty trafiał też Michał Ignerski. Ostatnia część spotkania była bardzo zacięta, ale to włocławianie cieszyli się ze zwycięstwa - 90:85. To oznacza, że o awansie do finału Energa Basket Ligi zadecyduje piąty mecz!

- W drugiej połowie wróciliśmy do tego meczu determinacją i charakterem, graliśmy naprawdę świetnie w obronie. Jest 2-2, nie ma się z czego cieszyć. Jedziemy na piąty mecz do Gdyni. Rok temu też wszyscy nas skreślali, podobnie w tej serii. Mam nadzieję, że jeszcze raz pokażemy niedowiarkom, że warto na nas stawiać - mówił po meczu Jarosław Zyskowski.

Za ostatni mecz trzeba pochwalić Jamesa Florence’a. Arka przegrała, ale Amerykanin rzucił aż 38 punktów - to nie tylko jego najlepszy rezultat w polskiej ekstraklasie, ale też wyrównanie rekordu obecnego sezonu. Gdynianie nie mogli znaleźć jednak sposobu na zatrzymanie Aarona Broussarda. Jak się okazało - to było kluczowe dla losów całego spotkania.

- W drugiej połowie robiliśmy dużo głupich rzeczy w obronie. Przez to stopniała nasza przewaga. Do niedzieli musimy poprawić defensywę i zbiórkę w ataku - mówił przed kamerami Polsatu Sport Dariusz Wyka z Arki Gdynia.

Arka w play-off nie była w stanie wygrać w Warszawie i we Włocławku, ale we własnej hali jest niepokonana. W całym sezonie zasadniczym przegrała w Gdyni tylko dwa razy. Przewaga parkietu będzie więc istotna, ale równie ważne będą nowe pomysły - zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Ciekawe też jak tym razem zagrają liderzy obu ekip - Josh Bostic oraz Ivan Almeida. Stawka jest ogromna - zwycięzca zagra z Polskim Cukrem Toruń o złote medale Energa Basket Ligi.

Transmisja decydującego meczu serii Arka Gdynia - Anwil Włocławek w niedzielę od 19:45 w Polsacie Sport.