15
16

Anwil wygrywa z Arged BMSlam Stalą i jest czwarty!

Przeczytasz w 1 minutę

Anwil Włocławek pokonał Arged BMSlam Stal 84:78, zajął ostatecznie czwarte miejsce po sezonie zasadniczym Energa Basket Ligi i serię play-off z zespołem z Ostrowa Wlkp. rozpocznie w Hali Mistrzów.

Rewelacyjny początek zanotował przede wszystkim Ivan Almeida - jego punkty dawały Anwilowi prowadzenie 10:0! Niemoc gości blisko po pięciu minutach przerwał Michał Nowakowski. Później do ataku włączył się też Przemysław Żołnierewicz, a ostrowianie odrabiali straty. Po 10 minutach było 20:15 dla gospodarzy. W drugiej kwarcie włocławianie mogli liczyć na Walerija Lichodieja - to dzięki niemu utrzymywali “bezpieczne” prowadzenie. Trójki zaczął trafiać jednak Casper Ware, a ekipa trenera Igora Milicicia potrzebowała nowych pomysłów. Spotkanie toczyło się jednak falami, a w pewnym momencie zespół z Ostrowa Wlkp. przegrywał zaledwie punktem. Po rzutach wolnych Kamila Łączyńskiego było 40:36 na koniec pierwszej połowy.

Od początku trzeciej kwarty drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego chciała udowodnić, że jest wyrównanym przeciwnikiem dla mistrzów Polski - ciągle była w grze. Anwil uciekał, bo skuteczność pokazywał Chase Simon. Ivan Maras starał się odrabiać straty, ale po 30 minutach i rzucie wolnym Walerija Lichodzieja było 63:55. W pewnym momencie kolejnej części meczu Anwil zanotował serię 12:0 i po dwóch trójkach Michała Ignerskiego miał już 18 punktów przewagi! W końcówce goście odrabiali jeszcze część strat, ale nie byli w stanie zmienić losów spotkania. Ostatecznie Anwil wygrał 84:78 i zajął czwarte miejsce po sezonie zasadniczym.