15
16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

Polski Cukier z awansem do drugiej rundy

Tsmoki Mińsk pokonały w sobotę Polski Cukier 90:73, ale to torunianie dzięki lepszemu wynikowi dwumeczu awansowali do drugiej rundy kwalifikacji do Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Rewanż w Mińsku okazał się bardzo wymagający dla drużyny Polskiego Cukru - głównym zadaniem było utrzymanie 25 punktów przewagi z pierwszego spotkania. Inaugurująca kwarta była dość wyrównana, ale dzięki trafieniu Stefana Moody’ego po 10 minutach to Tsmoki prowadziły 21:18. W kolejnej części Rob Lowery i Karol Gruszecki starali się utrzymywać gości w grze - mimo tego białoruska ekipa kontrolowała sytuację. M.in. dzięki Zisisowi Sarikopoulosowi zespół trenera Aleksandra Krutikowa wygrywał 49:41 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie niewiele się zmieniało, bo gospodarze nadal byli świetni w ofensywie. Torunianie nie potrafili odrobić strat, a drużyna z Mińska z minuty na minutę coraz bardziej uciekała. Kolejny rzut Moody’ego ustawił wynik spotkania po 30 minutach na 71:55. W ostatniej części meczu trójki trafiał Rob Lowery, a kolejne rzuty wolne dodawali Tomasz Śnieg oraz Karol Gruszecki. Tsmoki wygrały 90:73, ale w dwumeczu to Polski Cukier okazał się lepszy - 160:151.

W kolejnej rundzie kwalifikacyjnej torunianie zagrają z Estudiantes Madryt. Pierwszy mecz już we wtorek.

Tsmoki Mińsk - Polski Cukier Toruń 90:73 (21:18, 28:23, 22:14, 19:18)

Tsmoki: Govens 21, Sarikopoulos 17, Shelton 14, Moody 9, Liutych 8, Kudriawcew 7, Trastsinetski 7, Sitnik 5, Meshcharakou 2, Semianiuk 0, Paliashchuk 0

Polski Cukier: Lowery 24, Śnieg 10, Cel 10, Wiśniewski 6, Mbodj 6, Gruszecki 6, Sulima 6, Diduszko 5, Ratajczak 0, Perka 0, Grochowski 0