14
15
16

Stelmet Enea bez awansu w Koszykarskiej Lidze Mistrzów

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Koszykarskiej Ligi Mistrzów AS Monaco wygrało ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra 90:60. To oznacza, że w ćwierćfinale tych rozgrywek zagra drużyna z Francji.

Początek spotkania był wyrównany, a po trafieniu Vladimira Dragicevicia Stelmet Enea miał nawet cztery punkty przewagi. Od tego momentu gospodarze zanotowali jednak serię 9:0 i dzięki akcji Elmedina Kikanovicia zbudowali prowadzenie. Po 10 minutach rywalizacji było 25:21. Druga kwarta układała się jeszcze lepiej dla AS Monaco. Zielonogórzanie mieli spore problemy w ataku, a rywale doskonale to wykorzystali i powiększali swoją przewagę. Kolejne trafienie Paula Lacombe’a oznaczało wynik 46:26. Po pierwszej połowie francuska drużyna miała aż 19 punktów przewagi.

Trzecia kwarta była podobna do poprzedniej. Mistrzowie Polski starali się zmniejszać straty, ale nadal nie byli skuteczni, a przeciwników to nakręcało. Po rzucie Siergieja Gladyra prowadzili już 69:38. Po 30 minutach gry utrzymała się podobna przewaga AS Monaco, a to oznaczało, że Stelmet Enea był w bardzo trudnej sytuacji. W czwartej kwarcie zespół trenera Andreja Urlepa nie odrobił już strat - gospodarze byli pewni siebie i całkowicie kontrolowali sytuację na parkiecie. Ostatecznie Francuzi zwyciężyli 90:60 i awansowali do ćwierćfinału Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

AS Monaco - Stelmet Enea BC Zielona Góra 90:60 (25:21, 25:10, 26:16, 14:13)

AS Monaco: Lacombe 18, Craft 10, Evans 10, Robinson 10, Cooper 8, Kikanović 8, Gladyr 7, Rudez 7, Traore 7, Loubaki 4, Joseph 1, Poinas 0

Stelmet Enea: Gecevicius 14, Matczak 10, Savović 7, Dragicević 6, Murić 6, Florence 5, Kelati 5, Zamojski 4, Hrycaniuk 3, Hernandez 0, Koszarek 0, Mokros 0