1
PGE Start Lublin
0pkt
2
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
0pkt
3
Legia Warszawa
0pkt
4
King Szczecin
0pkt
5
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
0pkt
6
Energa Czarni Słupsk
0pkt
7
Dziki Warszawa
0pkt
8
Arriva Polski Cukier Toruń
0pkt
9
Anwil Włocławek
0pkt
10
AMW Arka Gdynia
0pkt
11
MKS Dąbrowa Górnicza
0pkt
12
Miasto Szkła Krosno
0pkt
13
Tauron GTK Gliwice
0pkt
14
Trefl Sopot
0pkt
15
WKS Śląsk Wrocław
0pkt
16
Zastal Zielona Góra
0pkt

BCL: 15 trójek daje AEK wygraną ze Stelmetem

Autor:
BCL: 15 trójek daje AEK wygraną ze Stelmetem
Przeczytasz w 2 minuty

Ekipa AEK Ateny rzuciła w spotkaniu ze Stelmetem Zielona Góra aż 15 trójek i dzięki temu wygrała 71:64 w kolejnym spotkaniu rozgrywek Basketball Champions League.

Bardzo dobrze w spotkanie w Atenach wszedł Adam Hrycaniuk, a po akcji 2+1 Jamesa Florence’a Stelmet prowadził 7:3. Gospodarze dość szybko obejmowali jednak kontrolę nad meczem, a pomagały w tym trójki Jawada Williamsa. Nie do zatrzymania był Hrycaniuk – to dzięki niemu zielonogórzanie potrafili ponownie zdobyć przewagę, a on sam w pierwszej kwarcie zanotował aż 12 punktów. Po 10 minutach i trafieniu Michaela Dixona grecka ekipa wygrywała jednak 19:17. Drugą część meczu AEK rozpoczął od serii 10:0, a mistrzowie Polski przez cztery minuty nie potrafili skutecznie zakończyć akcji. Grę zespołu trenera Artura Gronka znowu poprawiał Hrycaniuk, a po rzucie wolnym Karola Gruszeckiego udało się zbliżyć na pięć punktów. W końcówce pierwszej połowy ponownie ważne rzuty trafiał Dixon i dzięki temu ekipa z Aten wygrywała 35:24.

W trzeciej kwarcie AEK powiększał swoją przewagę nawet do 15 punktów po rzucie Roko-Leni Ukicia. Dobry fragment meczu zanotował później Thomas Kelati, ale to nie wystarczało na świetnie radzących sobie gospodarzy. Ateńczycy bardzo dobrze rzucali z dystansu, a po serii 7:0 w końcówce tej części meczu i rzucie Georgiosa Tsalmpourisa wygrywali już 55:38. W ostatniej kwarcie Stelmet zdecydował się na jeszcze jeden zryw i dzięki dziewięciu punktom z rzędu oraz trójce Thomasa Kelatiego zmniejszyli różnicę do stanu 68:61. Kluczowy rzut w ostatniej minucie trafił jeszcze Dionisis Skoulidas, a Grecy zwyciężyli 71:64.

 

AEK Ateny - Stelmet BC Zielona Góra 71:64 (19:17, 16:7, 20:14, 16:26)

AEK: Dixon 21, Williams 10, McGrath 8, Skoulidas 7, Tsalmpouris 6, Larentzakis 6, Ukić 6, Elonu 5, Charitopoulos 2, Milosević 0, Moratis 0

Stelmet BC: Hrycaniuk 19, Kelati 14, Moore 8, Zamojski 7, Vaughn 6, Gruszecki 5, Florence 3, Koszarek 2, Djurisić 0
 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

61 zdjęć8.07.2025

Konferencja prasowa w Sosnowcu

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych