1
Legia Warszawa
52pkt
2
King Szczecin
51pkt
3
WKS Śląsk Wrocław
50pkt
4
Energa Trefl Sopot
49pkt
5
Dziki Warszawa
48pkt
6
AMW Arka Gdynia
48pkt
7
Anwil Włocławek
47pkt
8
ORLEN Zastal Zielona Góra
46pkt
9
MKS Dąbrowa Górnicza
46pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
46pkt
11
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
45pkt
12
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
42pkt
13
PGE Start Lublin
40pkt
14
Energa Czarni Słupsk
39pkt
15
Tauron GTK Gliwice
37pkt
16
Miasto Szkła Krosno
34pkt

Euroliga: Stelmet bliski niespodzianki w Barcelonie

Autor:
Euroliga: Stelmet bliski niespodzianki w Barcelonie
Przeczytasz w 2 minuty

Jeszcze na półtorej minuty przed końcem Stelmet prowadził z FC Barceloną, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywali - 78:72. Najlepszym zawodnikiem mistrzów Polski był Mateusz Ponitka z 15 punktami, dziewięcioma punktami i trzema asystami.

Spotkanie od celnego rzutu rozpoczął Stratos Perperoglou, ale później aż 12 punktów punktów z rzędu bez odpowiedzi rywala zdobył mistrz Polski. Bardzo dobrze w tym fragmencie radził sobie przede wszystkim J.R. Reynolds. Później za odrabianie strat wziął się jednak Tomas Satoransky, a Stelmet dodatkowo miał spore problemy z Samardo Samuelsem. Po akcji 2+1 Pau Ribasa FC Barcelona zbliżyła się na koniec pierwszej kwarty na jeden punkt. W drugiej części meczu przez ponad pięć minut zielonogórzanie nie potrafili zdobyć punktów z gry, a gospodarze dobrze to wykorzystywali, w pewnym momencie prowadząc nawet 33:23 po trójce Carlosa Arroyo. Zespół trenera Saso Filipovskiego nie poddawał się - głównie dzięki Mateuszowi Ponitce i Vladowi Moldoveanu zmniejszał przewagę hiszpańskiej ekipy. Ostatecznie po 20 minutach FC Barcelona wygrywała 43:37.

Można powiedzieć, że trzecia kwarta była wyrównana, chociaż Hiszpanie w pewnym momencie po trójce Juana Carlosa Navarro prowadzili nawet 12 punktami. W ekipie mistrzów Polski dobrze prezentował się jednak Dejan Borovnjak, a po późniejszych akcjach Łukasza Koszarka i Mateusza Ponitki udało im się zbliżyć na zaledwie dwa punkty. FC Barcelona nie pozwalała na dużo więcej - po kolejnej trójce Navarro zakończyła tę część meczu wynikiem 64:57. W ostatniej kwarcie przypomniał o sobie Szymon Szewczyk - to jego pięć punktów pozwoliło zielonogórzanom na zbliżenie się na dwa punkty, a do remisu doprowadził Ponitka. Później dzięki Hrycaniukowi i Koszarkowi goście nawet prowadzili. Tak było też jeszcze na półtorej minuty przed końcem. W ostatnich akcjach Stelmet nie był jednak skuteczny, a kluczową trójkę trafił Tomas Satoransky. Ostatecznie to FC Barcelona wygrała 78:72.

Najlepszym zawodnikiem mistrzów Polski był Mateusz Ponitka z 15 punktami, dziewięcioma punktami i trzema asystami. Tyle samo punktów zanotował Dejan Borovnjak. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Samardo Samuels z 23 punktami i sześcioma zbiórkami.

 

FC Barcelona Lassa - Stelmet Zielona Góra 78:72 (19:20, 24:17, 21:20, 14:15)

FC Barcelona: Samuels 23, Satoransky 10, Navarro 10, Perperoglou 8, Lawal 7, Arroyo 6, Tomić 5, Ribas 3, Abrines 3, Vezenkov 3, Oleson 0

Stelmet: Ponitka 15, Borovnjak 15, Moldoveanu 14, Szewczyk 7, Reynolds 5, Boost 5, Koszarek 5, Durisić 4, Hrycaniuk 2, Gruszecki 0, Zamojski 0

 

 

4F

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

96 zdjęć19.05.2026

AMW Arka Gdynia - WKS Śląsk Wrocław (3)

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych