14
15
16

Finał, mecz 5: Stelmet o krok od mistrzostwa

Stelmet w piątym spotkaniu wielkiego finału Tauron Basket Ligi pokonał PGE Turów 77:69 i tym samym po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie w serii 3-2. Zielonogórzanom do zdobycia tytułu mistrza Polski brakuje tylko jednego zwycięstwa. Mecz nr 6 we wtorek o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra.

Gospodarze na początku spotkania prowadzili 6:2 po trójkach Michała Chylińskiego i Nemanji Jaramaza. Później jednak to Stelmet przejął inicjatywę – dzięki trafieniu Przemysława Zamojskiego wygrywał nawet 13:8. Od tego momentu poprawiła się jednak defensywa zgorzelczan. PGE Turów zanotował serię 13:1 i po kolejnej trójce Chylińskiego wygrywał nawet 21:14. Zielonogórzanie zmniejszali straty – już na początku drugiej kwarty przegrywali tylko trzema punktami. Dobrze prezentowali się Jure Lalić oraz Russell Robinson – po rzucie tego drugiego był remis. Zespół trenera Saso Filipovskiego potrafił na chwilę wychodzić na prowadzenie, ale ostatecznie to mistrzowie Polski dzięki akcji Tony’rgo Taylora wygrywali po 20 minutach 41:40.

W trzeciej kwarcie PGE Turów prowadził już nawet ośmioma punktami po rzutach wolnych Tony’ego Taylora i wydawało się, że kontroluje sytuację na parkiecie. W tym momencie wreszcie punkty zaczął zdobywać Łukasz Koszarek i to m.in. dzięki niemu zielonogórzanie doprowadzili do remisu. Ta część meczu zakończyła się jednak czteropunktowym prowadzeniem gospodarzy. Stelmet ostatnią kwartę rozpoczął od 10 punktów z rzędu bez odpowiedzi rywala i miał już przewagę 68:62. Zgorzelczanie na trzy minuty przed końcem przegrywali tylko pięcioma punktami, ale później trójkę dołożył jeszcze Zamojski. Ostatecznie goście wygrali 77:69 i prowadzą 3-2 w serii do czterech zwycięstw.

Najlepszym zawodnikiem gości był Przemysław Zamojski z 17 punktami. Quinton Hosley dołożył do tego 15 punktów i pięć asyst. W zespole ze Zgorzelca wyróżniał się Damian Kulig z 12 punktami.

Mecz nr 6 we wtorek o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra.