14
15
16

Europuchar: Mistrzowie wygrywają w Hiszpanii

PGE Turów Zgorzelec pokonał ekipę Baloncesto Sewilla 97:76 w swoim ostatnim meczu grupowym Europucharu. Najlepszym strzelcem mistrzów Polski był Damian Kulig z 23 punktami.

Gospodarze rozpoczęli ten mecz od mocnego uderzenia i trzech trójek – po trafieniu Kristapsa Porzingisa było już 9:0. Zgorzelczanie dość szybko wzięli się jednak za odrabianie strat. Najpierw zbliżyli się na jeden punkt, a później po dwóch akcjach Chrisa Wrighta doprowadzili do remisu. Rzut z dystansu Mardy’ego Collinsa na koniec pierwszej kwarty dał prowadzenie mistrzom Polski. Druga część meczu była najlepsza w wykonaniu PGE Turowa. To właśnie w tej kwarcie zgorzelczanie budowali przewagę. Sporo punktów zdobywał Damian Kulig, a nieźle radził sobie Aleksander Czyż. Po wsadzie Collinsa ekipa trenera Miodraga Rajkovicia wygrywała nawet 20 punktami.

W trzeciej kwarcie zespół z Sewilli starał się zmniejszać swoje straty. Po rzutach wolnych Bena Woodside’a przegrywał 53:67, ale na więcej nie pozwolili już goście, którzy całkowicie kontrolowali sytuację na parkiecie. Nic nie zmieniło się także w ostatniej części spotkania. Ważne trafienia notowali Chris Wright oraz Nemanja Jaramaz, a PGE Turów wygrał ostatecznie 97:76.

Mistrzowie Polski już wcześniej zapewnili sobie pierwszej miejsce w grupie L. Teraz przeciwnikiem PGE Turowa w 1/8 finału Europucharu będzie ekipa Paris Levallois.

Baloncesto Sewilla - PGE Turów 76:97 (21:22, 12:31, 24:24, 19:20)

Baloncesto: Porzingis 19, Urtasun 11, Hernangomez 10, Oriola 8, Rodriguez 7, Penney 6, Woodside 5, Radicević 4, Byars 4, Balvin 2, Gallardo 0

PGE Turów: Kulig 23, Wright 21, Jaramaz 12, Czyż 9, Collins 9, Karolak 7, Zigeranović 6, Chyliński 5, Taylor 4, Gospodarek 1