16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

4. kolejka (7-12): Świetna końcówka Polpharmy w Kołobrzegu

Przeczytasz w 3 minuty

Polpharma Starogard Gdański dzięki świetnej czwartej kwarcie pokonała w Kołobrzegu Kotwicę 74:70 w ostatnim meczu 4. kolejki II etapu Tauron Basket Ligi. Po zaciętej końcówce spotkania AZS Koszalin wygrał w niedzielę ze Śląskiem Wrocław 77:75. Asseco Gdynia dzięki trójkom Fiodora Dmitriewa i Łukasza Seweryna pokonało Stabill Jezioro Tarnobrzeg 76:68.

Kotwica Kołobrzeg – Polpharma Starogard Gdański 70:74

Gospodarze w tym spotkaniu radzili sobie bez Matthew Rosinskiego i Terrella Parksa. Mimo tego po pierwszych akcjach prowadzili 7:2 dzięki rzutowi wolnemu Rafała Bigusa. Później Polpharma potrafiła zbliżyć się na jeden punkt dzięki trafieniu Nikoli Jefticia, ale nie na długo. Kolejne rzuty J.J. Montgomery’ego dawały kołobrzeżanom sześć punktów przewagi. W drugiej kwarcie cały czas na prowadzeniu utrzymywał się Kotwica. Trener Tomasz Jankowski starał się rotować składem, ale gospodarze zaskakiwali skuteczną grą. Po trafieniu Wojciecha Złotego wygrywali 40:30. W kolejnej części meczu przewaga gospodarzy sięgała nawet 16 punktów po trójce Grzegorza Arabasa. O jednak nie załamało gości. Ostatnia kwarta należała do Polpharmy, która zdecydowanie wzięła się za odrabianie strat. Starogardzianie zaliczyli serię 17:2 – jeszcze na pięć minut przed końcem przegrywali 57:68, później doprowadzili do remisu po 70, a ostatnie punkty zdobywane przez Michaela Hicksa i Ovidijusa Varanauskasa dały im ostatecznie zwycięstwo. Goście grali w tym meczu bez Courtneya Eldridge’a.

Najlepszym strzelcem gości był Ovidijus Varanauskas z 15 punktami. Michael Hicks dołożył do tego 13 punktów. W ekipie gospodarzy wyróżniał się J.J. Montgomery z 18 punktami i sześcioma zbiórkami.

Tauron Basket Liga na facebooku

AZS Koszalin – Śląsk Wrocław 77:75

Zdecydowanie lepiej to spotkanie rozpoczęli koszalinianie, którzy po trójce LaceDariusa Dunna wygrywali 12:6. Później przewaga gospodarzy wzrosła nawet do ośmiu punktów dzięki akcji Darrella Harrisa. Śląsk dzięki skutecznej grze Michała Gabińskiego jeszcze w tej samej części meczu doprowadził do wyrównania. Ostatecznie AZS wygrał pierwszą kwartę 26:23. W drugiej trafienia z rzutów wolnych Adriana Mroczka-Truskowskiego dały prowadzenie wrocławianom 29:28. Goście wygrywali maksymalnie czterema punktami po trójce Roberta Skibniewskiego. W trzeciej kwarcie ciągle na prowadzeniu utrzymywała się ekipa Śląska. Trafienie Krzysztofa Sulimy dało im przewagę 60:54. Trójki Jeffa Robinsona i Bartłomieja Wołoszyna dały remis ekipie AZS na początku ostatniej części meczu. W końcówce gospodarze wygrywali 73:69 po akcji Dunna. Trójka Dominique’a Johnsona trafiona pięć sekund przed końcem zbliżyła gości na jeden punkt. Zwycięstwo AZS zapewniły wolne Dunna. W ostatniej akcji Robert Skibniewski specjalnie spudłował przy drugim rzucie wolnym, ale jego drużyna nie zebrała piłki w ataku.

Najwięcej punktów dla gospodarzy rzucił LaceDarius Dunn – 20. Po 17 punktów dołożyli Krzysztof Szubarga i Darrell Harris. W ekipie Śląska wyróżniał się Paul Miller, który rzucił 19 punktów.

Asseco Gdynia – Stabill Jezioro Tarnobrzeg 76:68

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 8:0. W pierwszej kwarcie nie do zatrzymania byli Fiodor Dmitriew i Łukasz Seweryn, którzy tylko w tej części meczu zdobyli odpowiednio 12 i 11 punktów. Maksymalna przewaga gospodarzy wynosiła 15 punktów. W kolejnej kwarcie Stabill Jezioro starało się odrabiać straty i po akcji 2+1 Andrew Fitzgeralda przegrywał tylko sześcioma punktami. Asseco kontrolowało jednak sytuację, a grę gdynian uspokajali celnymi rzutami Piotr Szczotka i Kevin Goffney. W trzeciej kwarcie po akcja Łukasiaka i Goffneya tarnobrzeżanie doprowadzili do wyrównania. To jednak Asseco ciągle starało się być na prowadzeniu. Na początku ostatniej części meczu po kolejnej trójce Dmitriewa gdynianie wygrywali już dziesięcioma punktami. Od tego momentu zespół trenera Dariusza Szczubiała nie był już w stanie zmniejszać strat i zagrozić gospodarzom.

Fiodor Dmitriew zdobył dla Asseco ostatecznie 20 punktów, natomiast Łukasz Seweryn 19. Najlepszym zawodnikiem ekipy gości był Andrew Fitzegerald z 20 punktami i 10 zbiórkami.