14
15
16

Półfinał 4: PGE Turów awansował do finału!

PGE Turów pokonał po dogrywce Anwil Włocławek 77:75 i tym samym awansował do wielkiego finału Tauron Basket Ligi. Punkty dające zwycięstwo zdobył Aaron Cel. Rywalem zgorzelczan w walce o złote medale będzie Stelmet Zielona Góra.

Anwil Włocławek – PGE Turów Zgorzelec 75:77 (1:3)

Gospodarze znowu rewelacyjnie rozpoczęli spotkanie. Po czterech minutach i rzutach wolnych Rubena Boykina prowadzili już 11:2. Problemem PGE Turowa były faule wysokich zawodników. Już w pierwszej kwarcie dwa przewinienia miał na swoim koncie Aaron Cel, natomiast Ivan Zigeranović aż trzy. Na parkiecie po raz pierwszy w półfinałach pojawił się Krzysztof Szubarga (kontuzjowany był za to Nikola Vasojević).

Dzięki trójce Tony’ego Weedena na początku drugiej części meczu Anwil wygrywał dziesięcioma punktami. Zgorzelczanie wzięli się jednak za odrabianie strat, a duży udział w tym mieli Djordje Micić i Cel. Po trafieniu tego pierwszego goście wyszli na prowadzenie 25:24. Mecz się zdecydowanie wyrównał, ale dzięki dobrej końcówce Marcusa Ginyarda Anwil wygrał pierwszą połowę jednym punktem.

Trzecia kwarta była niezwykle wyrównana, chociaż PGE Turów potrafił wyjść nawet na pięciopunktowe prowadzenie po rzutach wolnych Aarona Cela. Późniejsze dwie akcje Szubargi zniwelowały jednak tę przewagę. Bardzo emocjonująca była czwarta część spotkania. Rozpoczął ją od pięciu zdobytych punktów Tony Weeden, co dało prowadzenie Anwilowi. Spotkanie toczyło się w rytmie kosz za kosz. W regulaminowym czasie gry nie udało się wyłonić zwycięzcy, więc potrzebna była dogrywka.

Dodatkowe pięć minut gry lepiej rozpoczęli goście. Dzięki trafieniu Davida Jacksona wygrywali sześcioma punktami. Włocławianom udało się w samej końcówce wyjść na jednopunktowe prowadzenie, ale w kolejnej akcji z dystansu trafił Aaron Cel. Ostanie słowo mogło należeć do Anwilu. Na rozegranie skutecznego ataku gospodarze mieli dwie sekundy, ale z dystansu nie trafił Mateusz Bartosz.

W wielkim finale Tauron Basket Ligi PGE Turów Zgorzelec zagra ze Stelmetem Zielona Góra. W rywalizacji o brązowe medale Anwil Włocławek zmierzy się z AZS Koszalin.

Najlepszym strzelcem PGE Turowa był Ivan Opacak, który rzucił 24 punkty. Aaron Cel dołożył 10 punktów i 11 zbiórek. Marcus Ginyard zdobył dla Anwilu 20 punktów.

TVP Sport: popisowa akcja Szubargi | TVP Sport: dobitka Bartosza rodem z NBA | TVP Sport: rzut Cela na wagę finału | Galeria zdjęć | Wideo z meczu