1
Energa Trefl Sopot
10pkt
2
Legia Warszawa
10pkt
3
King Szczecin
9pkt
4
WKS Śląsk Wrocław
8pkt
5
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
8pkt
6
AMW Arka Gdynia
8pkt
7
Energa Czarni Słupsk
8pkt
8
Zastal Zielona Góra
7pkt
9
Anwil Włocławek
7pkt
10
MKS Dąbrowa Górnicza
7pkt
11
PGE Start Lublin
7pkt
12
Dziki Warszawa
7pkt
13
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
6pkt
14
Miasto Szkła Krosno
6pkt
15
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
6pkt
16
Tauron GTK Gliwice
6pkt

Stelmach: Wszystko do poprawy

Autor:
Stelmach: Wszystko do poprawy
Przeczytasz w 1 minutę

- Cała drużyna Prokomu jest groźna, zwłaszcza w domu trafiają na znakomitym procencie, szczególnie za trzy punkty. Robią sobie przewagę, dobrze rozpoczynają mecze, dobrze wchodzą, grają u siebie, mają swoich kibiców - o przegranej 67:88 z Asseco Prokomem mówi silny skrzydłowy Zastalu Piotr Stelmach.

Jędrzej Szerle: Przed półfinałowym spotkaniem mówił Pan, że to nie jest ten sam zespół Asseco Prokomu co kiedyś - te dwa mecze jakoś tę opinię zweryfikowały?

Piotr Stelmach: To nadal nie jest to samo Asseco - to nie jest drużyna, w której biega Milan Gurović, Donatas Slanina, byłe gwiazdy NBA, Euroligi czy Ligi Adriatyckiej. Nie ma takich nazwisk, a o nie chodziło. To nie jest to samo Asseco co kiedyś i każdy powinien sobie zdawać sobie z tego sprawę, pomimo wygranych.

Jak może ocenić Pan swoją dyspozycję? Donatas Motiejunas jest świetnym graczem, trudnym do zatrzymania, ale i rezerwowy Fiodor Dmitriew zagrał dzisiaj dobry mecz.

- Cała drużyna Prokomu jest groźna, zwłaszcza w domu trafiają na znakomitym procencie, szczególnie za trzy punkty. Robią sobie przewagę, dobrze rozpoczynają mecze, dobrze wchodzą, grają u siebie, mają swoich kibiców. Tutaj jest inna hala, jesteśmy daleko w play-off, jesteśmy zmęczeni, gramy krótką ławką - powodów przegranej jest wiele. Odnośnie swojej dyspozycji, to gram słabo, nie na swojej normalnej skuteczności.

Co musicie poprawić, żeby w piątek, przed własną publicznością, pokonać Asseco Prokom?

- Wszystko. Wszystko do poprawy, a najbardziej chyba powrót do obrony.

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

68 zdjęć4.11.2025

AMW Arka Gdynia - Dziki Warszawa

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych