15
16

7. kolejka (7-14): Zwycięstwo AZS Politechniki

Przeczytasz w 3 minuty

AZS Politechnika Warszawska niespodziewanie wygrała z Siarką Jezioro w Tarnobrzegu 84:79, a najlepszym graczem spotkania był Mateusz Ponitka, zdobywca 19 punktów. PBG Basket Poznań odniósł drugie zwycięstwo z rzędu - tym razem pokonał Kotwicę Kołobrzeg 77:66.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - AZS Politechnika Warszawska 79:84

\r\n

Zaskakujący wynik w Tarnobrzegu! Uznawana za faworyta Siarka Jezioro przegrała we własnej hali z AZS Politechniką. O wszystkim zadecydowała tak naprawdę dopiero ostatnia kwarta. Na cztery minuty przed końcem po trójce Marka Popiołka AZS Politechnika wyszła na prowadzenie 74:72. Gospodarze pogubili się w ataku, co wykorzystali młodzi zawodnicy z Warszawy. Po kilku akcjach, dzięki rzutom wolnym Michała Nowakowskiego wygrywali 79:74. Siarka Jezioro próbowała gonić rywala, ale ich rzuty z dystansu okazywały się niecelne. O wyniku meczu zadecydowała właśnie skuteczność rzutów za trzy punkty w końcówce spotkania.

\r\n

19 punktów dla AZS Politechniki zdobył Mateusz Ponitka. W ekipie Siarki Jezioro najskuteczniejszy był Wojciech Barycz, który rzucił 18 punktów.

\r\n

Więcej o tym meczu | Zapis konferencji prasowej | Rozmowa z Łukaszem WilczkiemGaleria zdjęć | Wideo z meczu

\r\n

\r\n

PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 77:66

\r\n

Ekipa trenera Miliji Bogicevicia wygrała drugi mecz z rzędu. Tym razem pokonała Kotwicę, która ciągle liczy się w walce o play-off. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, ale kluczowa okazała się trzecia kwarta meczu, wygrana przez gospodarzy 26:12. Ten fragment gry zaważył o ich wygranej. Bardzo dobre spotkanie rozegrał będący ostatnio w niezłej formie Żarko Comagić. Kotwica grała zespołowo - aż pięciu graczy zdobyło 10 lub więcej punktów, ale nie wystarczyło to do wygrania meczu. PBG Basket Poznań wygrał rywalizację o zbiórki i miał aż siedem bloków, co skutecznie zatrzymywało ofensywę gości.

\r\n

Po 18 punktów dla PBG Basketu zdobyli Djordje Micić i Żarko Comagić. 14 punktów dla Kotwicy rzucił Demetrius Brown.

\r\n

Więcej o tym meczu | Zapis konferencji prasowej | Rozmowa z Niksą Nikoliciem | Galeria zdjęć | Wideo z meczu

\r\n

\r\n

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 89:68

\r\n

Ekipa AZS nie dała większych szans zespołowi ze Starogardu Gdańskiego. Polpharma wygrała tylko pierwszą kwartę, ale o wyniku meczu decydowały kolejne. Największym zaskoczeniem dla zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego była postawa Mateusza Jarmakowicza, któy okazał się najskuteczniejszym graczem meczu, rzucając m. in. cztery trójki. Ponadto bardzo dobre spotkanie rozegrał Callistus Eziukwu, który zaliczył nawet double-double (12 punktów, 10 zbiórek). Starogardzki zespół miał problem ze skutecznością, szczególnie w rzutach za dwa punkty, znowu nastawiając się na trafienia z dystansu. Ekipa trenera Andreja Urlepa miała przewagę pod koszami i grała bardziej zespołowo, notując 21 asyst.

\r\n

Mateusz Jarmakowicz rzucił dla AZS 20 punktów. Najlepszym graczem Polpharmy był Piotr Dąbrowski, który zdobył 16 punktów.

\r\n

Więcej o tym meczu | Zapis konferencji prasowej | Rozmowa z Mateuszem Jarmakowiczem | Galeria zdjęć | Wideo z meczu

\r\n

\r\n

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 64:86

\r\n

To nie był trudny mecz dla Śląska. Wrocławianie wypracowali sobie bezpieczną przewagę już w pierwszej połowie, a później ją już tylko utrzymywali. Trener Miodrag Rajković dał odpocząć swoich liderom - Robert Skibniewski, Paul Graham i Slavisa Bogavac zagrali po mniej niż 20 minut. Więcej czasu na parkiecie dostali za to Bartosz Bochno i Bartosz Diduszko, a swoje minuty wykorzystywali także Jan Grzeliński i Tomasz Makowski. ŁKS nie korzystał ze swojej największej broni, czyli rzutów z dystansu (skuteczność 2/11). Ponadto gracze trenera Piotra Zycha mieli aż 19 strat. Mimo to, double-double zaliczył Krzysztof Sulima (12 punktów, 11 zbiórek).