Legia lepsza w Łańcucie

,

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Muszyniankę Domelo Sokół Łańcut 82:71 w jedynym niedzielnym meczu ORLEN Basket Ligi.

,

Przyjezdni od początku byli pewni siebie - po akcjach Raya Cowelsa i Michała Kolendy prowadzili 0:6. Późniejsza trójka Amerykanina oznaczała różnicę nawet ośmiu punktów. Legia dobrze grała przede wszystkim w kontrze, dodatkowo prezentowała się solidnie w defensywie. Ostatecznie po 10 minutach prowadziła 20:27. W drugiej kwarcie Muszynianka Domelo Sokół powoli odrabiał straty - dzięki trafieniom Michała Kroczaka i Marcina Nowakowskiego przegrywał już tylko dwoma punktami! Zespół trenera Marka Popiołka zareagował później serią 0:10, w trakcie której świetnie radzili Aric Holman i Dariusz Wyka. Ostatecznie dzięki kolejnej akcji tego pierwszego było już 39:50.

W trzeciej kwarcie po kolejnych zagraniach Christiana Vitala goście uciekali nawet na 21 punktów! Teraz zespół trenera Marka Łukomskiego nie był w stanie dotrzymać kroku rywalom w ataku. Pojedyncze akcje podkoszowych - Milivoje Mijovicia oraz Adama Kempa niewiele zmieniały. Dopiero późniejsze rzuty Tylera’a Cheese’a pozwoliły gospodarzom na nawiązanie rywalizacji. Po 30 minutach było 55:67. W kolejnej części meczu Cheese zdobył osiem punktów z rzędu i jeszcze bardziej zmniejszał straty. Po późniejszym rzucie wolnym Kempa różnica wynosiła tylko pięć punktów. Sytuację dość szybko opanował jednak aktywny Vital. W końcówce Muszynianka Domelo Sokół nie zanotował już żadnego zrywu, a Legia zwyciężyła pewnie - 82:71.

Najlepszym zawodnikiem gości był Christian Vital z 22 punktami i 5 asystami. Tyler Cheese zdobył dla gospodarzy 25 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty.