Enea Stelmet Zastal wygrał z Anwilem!

,

Spora niespodzianka w ORLEN Basket Lidze! Walczący o utrzymanie Enea Stelmet Zastal Zielona Góra pokonał lidera tabeli - Anwil Włocławek 93:75!

,

Po wyrównanym początku spotkania, to goście zdobywali przewagę dzięki trafieniom Dariousa Halla i Gligorije Rakocevicia. W pewnym momencie ta różnica wynosiła nawet siedem punktów. Straty starali się odrabiać m. in. Kalif Young oraz Tomas Kyzlink, ale ostatecznie po trójce Aleksandra Lewandowskiego po 10 minutach było 17:24. W drugiej kwarcie włocławianie zbliżali się na zaledwie dwa punkty dzięki trafieniu z dystansu Luke’a Petraska. Później wracali na prowadzenie dzięki rzutom wolnym Victora Sandersa. Enea Stelmet Zastal nie zamierzał się poddawać, a po trafieniu Novaka Musicia był nawet remis! Ostatecznie po rzutach wolnych Kyzlinka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:36.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Virginijusa Sirvydisa szybko wracała na prowadzenie, a po późniejszej akcji wykończonej przez Gligorije Rakocevicia różnica wynosiła nawet osiem punktów! Gospodarze ponownie musieli gonić wynik. Nawet gdy po części udawało się to trafieniach Tomasa Kyzlinka i Mateusza Kostrzewskiego, to szybko odpowiadali Aleksander Lewandowski i Jan Wójcik. Dzięki rzutom wolnym AJ Englisha po 30 minutach było 56:67. W kolejnej kwarcie przewaga zielonogórzan… rosła! Następne zagrania Englisha oznaczały aż 21 punktów przewagi. Anwil nie był w stanie odrobić tak dużych strat, ciągle mając jednocześnie spore problemy przede wszystkim w defensywie. Ostatecznie Enea Stelmet Zastal zwyciężył aż 93:75!

Najlepszym zawodnikiem gości był Darious Hall z 17 punktami, 4 asystami i 3 zbiórkami. Tomas Kyzlink zdobył dla gospodarzy 20 punktów i 3 asysty.