Świetna końcówka Arged BM Stali w Dąbrowie Górniczej

,

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski po świetnej końcówce w swoim wykonaniu pokonała na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 89:85 w sobotnim meczu ORLEN Basket Ligi.

,

Po dwóch akcjach Xeyriusa Williamsa to gospodarze prowadzili na początku meczu, ale szybko rywale odpowiedzieli na to serią 0:9. Bardzo ważnym graczem był Ojars Silins, a po zagraniach Nemanji Djurisicia utrzymywało się pięciopunktowe prowadzenie gości. Później do remisu doprowadził jednak Dawid Słupiński, ale ostatecznie dzięki akcji Rodneya Chatmana po 10 minutach było 22:25. W drugiej kwarcie Arged BM Stal dość szybko uciekała na dziewięć punktów po trójce Tomasza Gielo. Dąbrowianie cały czas utrzymywali się w grze, bo mogli liczyć na trójki Marca Garcii i Taylera Personsa. Po kolejnej akcji Nicolasa Carvacho gospodarze przegrywali tylko punktem! Później niesamowite rzuty z dystansu trafiał Laurynas Beliauskas, a przewaga ponownie wynosiła 10 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:54.

W trzeciej kwarcie długo utrzymywała się przewaga zespołu trenera Andrzeja Urbana, ale MKS ciągle był blisko. Po późniejszej kolejnej trójce Taylera Personsa gospodarze przegrywali już tylko punktem. Po chwili przewagę tej ekipie dawał Lovell Cabbil! Przyjezdni z kolei mieli teraz spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Dzięki rzutom wolnym Personsa po 30 minutach było 69:67. Trójki Błażeja Kulikowskiego utrzymywały zespół trenera Borisa Balibrei na prowadzeniu na początku kolejnej części gry. Po podobnym trafieniu Dominika Wilczka byli już lepsi o dziewięć punktów! Ostrowianie zareagowali… serią 0:11! Po trójce Rodneya Chatmana wracali więc na prowadzenie. W samej końcówce kluczowym zawodnikiem był Nemanja Djurisić. Dzięki niemu to Arged BM Stal wygrała 89:85.

Najlepszym zawodnikiem gości był Laurynas Beliauskas z 24 punktami, 9 zbiórkami i 4 asystami. Tayler Persons rzucił dla gospodarzy 19 punktów.