Liga VTB: Lokomotiw za silny

,

Stelmet Enea ponownie był wymagającym rywalem dla zespołu z Rosji, ale ostatecznie zielonogórzanie musieli uznać wyższość Lokomotiwu Kubań Krasnodar 76:83.

,

Bardzo dobra gra Geoffreya Groselle’a, Janisa Berzinsa oraz Marcela Ponitki sprawiała, że po 10 minutach rywalizacji mistrz Energa Basket Ligi prowadził 22:20. W kolejnej kwarcie Lokomotiw postawił jednak zupełnie inne warunki, szczególnie w defensywie, jednocześnie zaczynając kontrolować sytuację na parkiecie. W całym spotkaniu świetnie radził sobie Alan Williams, a sporo do powiedzenia mieli doświadczeni Litwini: Mantas Kalnietis oraz Mindaugas Kuzminskas. Stelmet Enea walczył do samego końca o zwycięstwo, ale ostatecznie to gospodarze wygrali 83:76.

Lokomotiw Kubań Krasnodar - Stelmet Enea BC Zielona Góra 83:76 (20:22, 23:12, 21:17, 19:25)

Lokomotiw: Williams 20, Cummings 12, Kuzminskas 11, Kalnietis 10, Crawford 10, Ilnitskiy 10, Martyuk 8, Dolinin 2, Motovilov 0

Stelmet Enea: Berzins 18, Lundberg 15, Groselle 12, Williams 10, Ponitka 10, Reynolds 5, Put 4, Koszarek 2