Wysoka wygrana MKS z gdynianami

,

MKS Dąbrowa Górnicza wysoko pokonał Krajową Grupę Spożywczą Arkę Gdynia 107:86 w 29. kolejce ORLEN Basket Ligi.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż inicjatywę ofensywną mieli goście. Aktywny z jednej strony był Tayler Persons, ale z drugiej świetnie radził sobie Adam Hrycaniuk. Przewagę dąbrowianom dawał później Marc Garcia, a po późniejszych zagraniach Dawida Słupińskiego mieli nawet osiem punktów przewagi. Ostatecznie po 10 minutach było 22:16. W drugiej kwarcie trójka Personsa oznaczała już 11 punktów różnicy. Pojedyncze odpowiedzi Bryce’a Alforda i Jakuba Szumerta niewiele zmieniały. Garcia był skuteczny na linii rzutów wolnych, a po jego późniejszym trafieniu z dystansu MKS był już lepszy o 10 punktów. Po kolejnej trójce - tym razem w wykonaniu Lovella Cabbila - pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:36.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Borisa Balibrei jeszcze bardziej podkręcał tempo w ataku. Kolejne zagrania Nicolasa Carvacho i Marca Garcii oznaczały już nawet 20 punktów przewagi. Krajowa Grupa Spożywcza Arka nie była w stanie nawiązać rywalizacji, mimo prób Setha LeDaya i Stefana Kenicia. Ostatecznie po 30 minutach było aż 82:55. W kolejnej części meczu gospodarze pokazywali niezłą skuteczność z dystansu i nadal powiększali przewagę. “Setkę” przekroczył Carvacho, a wynik na korzyść dąbrowian nie był zagrożony. Ostatecznie MKS zwyciężył 107:86.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Marc Garcia z 22 punktami. Jakub Szumert zdobył dla gości 16 punktów i 5 zbiórek.