Generał Threatt, bohater Faust! PGE Spójnia lepsza od ostrowian

,

Wielkie emocje w końcówce piątkowego meczu Energa Basket Ligi w Stargardzie! Ostatecznie dzięki niesamowitemu trafieniu Nicka Fausta PGE Spójnia pokonała Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 84:83.

,

Goście od początku prezentowali się bardzo dobrze, a po trafieniach Chrisa Smitha oraz Jakuba Garbacza mieli sześć punktów przewagi. Mimo starań Jaya Threatta oraz Nicka Fausta stargardzianie nie potrafili w tym fragmencie odrobić strat. Dopiero późniejsza trójka Kacpra Młynarskiego sprawiła, że po 30 minutach PGE Spójnia przegrywała tylko 14:18. Na początku drugiej kwarty można było oglądać pojedynki strzeleckie pomiędzy Jamesem Florencem a Nickiem Faustem. Ciągle na prowadzeniu był jednak ekipa trenera Igora Milicicia, która mogła liczyć także na Treya Kella oraz Josipa Sobina. Dzięki akcji Baylee Steele’a stargardzianie zbliżyli się jednak do wyniku 34:39 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Marka Łukomskiego krok po kroku odrabiał straty, a po trafieniach Raymonda Cowelsa i przede wszystkim Mateusza Kostrzewskiego był już remis! Po chwili trójka Threatta dała tej ekipie małą przewagę. Ostrowianie oczywiście szybko doprowadzali do remisu, ale już nie potrafili zbudować przewagi w tym fragmencie. Rzut Threatta ustawił wynik po 30 minutach na 63:59 dla gospodarzy. To wszystko oznaczało ogromne emocje w ostatniej kwarcie. Do remisu doprowadzał bardzo aktywny Trey Kell, a sytuacja ciągle była bardzo zacięta i zmieniała się właściwie co akcję. Następnie bardzo ważne rzuty trafiał znowu Threatt, ale później do kolejnego wyrównania doprowadził Jakub Garbacz. W końcówce działy się niesamowite rzeczy. Najpierw trójka Denzela Anderssona dawała przewagę przyjezdnym, ale po chwili bohaterem został Nick Faust. Niezwykły rzut Amerykanina oznaczał zwycięstwo PGE Spójni 84:83!

Najlepszym graczem gospodarzy był Jay Threatt, który zdobył 16 punktów i 15 asyst. W ekipie gości wyróżniał się Trey Kell z 28 punktami, 9 zbiórkami i 5 asystami.