El. VTB: Anwil gra dalej

,

Anwil Włocławek wygrał w drugim meczu eliminacji do Zjednoczonej Ligi VTB z fińskim Torpan Pojat Helsinki 94:72, dzięki czemu dalej walczy o awans do fazy grupowej.

,

Tagi: Anwil VTB

Corsley Edwards był ojcem zwycięstwa Anwilu Włocławek w drugim meczu eliminacji do Zjednoczonej Ligi VTB przeciwko Torpan Pojat Helsinki. Środkowy Anwilu był kompletnie poza zasięgiem rywali z Finlandii i już w kilku pierwszych akcjach, w których wykorzystał wszystkie swoje cztery próby zdominował strefę podkoszową. W całym spotkaniu Amerykanin zdobył 35 punktów, trafiając aż 15 z 20 rzutów z gry, a także zebrał 13 piłek z tablic.

Bardzo dobra pierwsza kwarta w wykonaniu Edwardsa oraz całego Anwilu i osiem punktów przewagi sprawiły, że włocławianie zaczęli lekceważyć przeciwników. Ci zaczęli zbliżać się do koszykarzy trenera Emira Mutapcicia i po zaledwie półtorej minuty gry w drugiej części meczu tracili do Anwilu tylko dwa punkty (24:22), a w 14. minucie wyszli nawet na prowadzenie 31:29.

Ponownie na parkiecie wiele minut gry otrzymali Michał Pietrzak i Wojciech Glabas. Młodzi Polacy spisywali się bardzo poprawnie i także dzięki ich postawie włocławianie wyszli na prowadzenie 43:36 po pierwszej połowie. Bardzo dobrze grał także inny skrzydłowy - Łukasz Majewski. Zdobył 12 punktów, trafiając pięć z siedmiu rzutów z gry, ale miał także dziewięć asyst, będąc najlepszym podającym zespołu.

Anwil po przerwie wyszedł na parkiet już mocno skoncentrowany. W kilka minut włocławianie wypracowali aż 20 punktów przewagi, dając sobie ogromny komfort gry w samej końcówce meczu, w której ani na chwilę Torpan Pojat nie zdołał zbliżyć się do Anwilu.

Włocławianie wygrali 94:72, dzięki czemu zapewnili sobie awans do drugiej fazy eliminacji do fazy grupowej Zjednoczonej Ligi VTB. W niej koszykarze Anwilu zmierzą się z dwiema najlepszymi drużynami drugiej grupy eliminacyjnej i jeśli chcą awansować muszą zając jedno z dwóch pierwszych miejsc spośród rywalizacji najlepszej czwórki tych zmagań.

Anwil Włocławek - Torpan Pojat Helsinki 94:72 (22:14, 21:22, 29:17, 22:19)

Anwil: Edwards 35, Allen 13, Berisha 12, Majewski 12, Szubarga 8, Glabas 7, Hinnant 4, Pietrzak 3, Nowakowski 0, Sokołowski 0.