Przegląd prasy TBL: 21. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po spotkaniach 21. kolejki Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Polonia słabsza od Trefla

Harding Nana walczył za trzech, ale to Trefl Sopot miał lepszy zespół, w którym istotną rolę odegrał każdy z zawodników - goście pokonali w Warszawie Polonię 74:62. "Czarne Koszule" mimo porażki zachowały jednak szansę na play-off. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarze Trefla Sopot awansowali na 3. miejsce

Koszykarze Trefla Sopot awansowali na 3. miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi. Wszystko dzięki zwycięstwu nad Polonią Warszawa i piątkowej porażce Energi Czarni Słupsk we Włocławku. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Asseco Prokom nie dał najmniejszych szans Polpharmie

O pewnej wygranej Prokomu z beznadziejną w ostatnich meczach Polpharmą zadecydowały popis strzelców w drugiej połowie i fantastyczna obrona w czwartej kwarcie. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Turów wygrał z Basketem po dwóch dogrywkach

Aż dwie dogrywki musieli rozegrać koszykarze Turowa Zgorzelec z Basketem Poznań. Wygrywając pojedynek Turów zapewnił sobie co najmniej drugie miejsce przed play off. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wysoka porażka tarnobrzeżan w Koszalinie

Ósmą z rzędu porażkę w rozgrywkach Tauron Basket Ligi ponieśli koszykarze Siarki Tarnobrzeg, którzy w niedzielę ulegli w Koszalinie tamtejszemu AZS-owi 88:111. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Basket przegrał horror w dwóch dogrywkach

Koszykarze Basketu Poznań i Turowa Zgorzelec drugi raz w tym sezonie stworzyli bardzo emocjonujące widowisko. Poznaniacy znów polegli po dogrywce i przegrali niemal wygrany mecz. O tym, czy Basket zagra w fazie play-off, zadecyduje mecz ostatniej kolejki z AZS Koszalin. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Jak Zastal zmarnował wymarzoną okazję

Wieści o podziurawionym składzie Kotwicy zastalowcy mieli już na kilka dni przed wyprawą do Kołobrzegu. Tuż przed grą nagle okazało się, że wśród gospodarzy zabraknie jeszcze asa atutowego Teda Scotta. To była wymarzona okazja, żeby wygrać i wkroczyć do ósemki. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: TBL Defensywnie: Stelmach: Prokom mistrzem, jeśli wróci Woods

O lidze, problemach PBG Basketu, plusach i minusach sezonu w nietypowym odcinku TBL Defensywnie opowiada Piotr Stelmach, zawodnik drużyny z Poznania. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Same niewiadome

Przedostatnia, 21. kolejka ekstraklasy mężczyzn niewiele wyjaśniła. Wciąż nie wiadomo, kto zajmie pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym ani które zespoły z dolnej połówki tabeli awansują do play-off. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil znów zagra o mistrzostwo Polski!

Włocławianie pokonali w kluczowym meczu Energę Czarnych Słupsk 72:64 i zapewnili sobie awans do play off Tauron Basket Ligi. Niewykluczone, że z szóstego miejsca w ćwierćfinale znów zmierzą się z drużyną ze Słupska, ale na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba będzie jeszcze poczekać. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Trefl wskoczył na trzecie miejsce

Udany weekend za koszykarzami Trefla, którzy dopięli swego i awansowali na trzecie miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi. Po piątkowej porażce Energi Czarnych Słupsk we Włocławku z Anwilem przed sopocianami pojawiła się okazja do wyprzedzenia lokalnego rywala. Swoją szansę wykorzystali - w niedzielę pewnie pokonali w Warszawie zawsze groźną Polonię 74:62. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Koszykarskie derby w Starogardzie dla mistrzów

Wypełniona po brzegi hala, donośny i żywiołowy doping starogardzkich kibiców, nie pomógł Polpharmie przerwać kryzysu. Zdobywcy Pucharu Polski po raz drugi w tym sezonie ulegli najlepszej drużynie nad Wisłą ostatnich lat - Asseco Prokomowi Gdynia. Czytaj więcej