,

Euroliga: Navarro Superstar

Juan Carlos Navarro rozegrał świetne spotkanie w Lublanie, gdzie celnym rzutem na 22 sekundy przed końcem dał zwycięstwo swojej Regal FC Barcelonie. W całym meczu rzucił aż 27 punktów.

,

Tagi: Euroliga

W wyrównanym spotkaniu ekipy Caja Laboral - Lietuvos Rytas Wilno górą goście po fantastycznej trójce niesamowitego Khalida El-Amina. Jeszcze cztery sekundy przed końcem w ekstazie byli kibice mistrza Hiszpanii, ponieważ chwilę wcześniej ważną trójkę na remis 86:86 trafił Mirza Teletović. Jednak ten krótki czas wystarczył, aby El-Amin przebiegł na połowę rywala i trafił rzut z około dziewiątego metra nad bezradnym Marcelinho Huertasem, notabene autorem 17 punktów i 11 asyst. Lietuvos wygrał 89:86 i była to pierwsza wygrana Litwinów w tej fazie rozgrywek. Meczu tego do udanych nie zaliczy na pewno były reprezentant Polski David Logan. Zawodnik ten spędził na parkiecie niespełna cztery minuty, oddając w tym czasie dwa niecelne rzuty z gry.

Równie interesujące spotkanie co w Vitorii obejrzało 18 tysięcy kibiców w Belgradzie, gdzie Partizan podejmował Efes Pilsen Stambuł. W 32. minucie meczu goście prowadzili różnicą 11 punktów, ale Partizan zaczął odrabiać straty. Osiem sekund przed końcem przy stanie 77:76 dla Efesu Pilsen dwa rzuty wolne miał Kerem Tunceri i oba trafił. Partizan próbował jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale najpierw próba Curtisa Jerrellsa, a po chwili Dusana Kecmana okazały się niecelne i to ekipa z Turcji zwyciężyła 79:76. Dobrze grał skrzydłowy Partizana James Gist, który w cały spotkaniu zdobył 19 punktów i miał sześć zbiórek, ale po stronie Efesu nie do zatrzymania był Igor Rakocević. Serb zdobył 23 punkty, będąc także aż dziewięciokrotnie faulowanym.

Juan Carlos Navarro superstar! Fenomenalny snajper Regal FC Barcelony rzucił w Lublanie miejscowej Olimpii aż 27 punktów, trafiając wszystkie siedem oddanych rzutów za dwa, trzy z ośmiu za trzy i cztery na cztery za jeden. Navarro trafił też decydujące o zwycięstwie punkty dla ekipy z Hiszpanii. 22 sekundy przed końcem gospodarze prowadzili 67:66, ale rzucający Katalończyków pewnie dołożył kolejne punkty. Odpowiedzieć próbował jeszcze dwukrotnie Kenny Gregory, ale bezskutecznie i Barca wygrała kolejny mecz w Top 16. 12 punktów dla drużyny Olimpii zdobył świetnie znany w Polsce Goran Jagodnik. Słoweniec trafił cztery z dziewięciu rzutów z gry, miał dwie zbiórki, asystę i przechwyt.

Oprócz tak zaciętych spotkań były w tej kolejce także mecze, w których dominacja jednej z drużyn widoczna była już w początkowych fragmentach meczu. Tak właśnie było w Tel Awiwie, gdzie Maccabi zdeklasowało włoską Lottomatikę. Izraelski zespół już do przerwy wygrywał różnicą 26 punktów, a cały mecz wygrał 99:58. W Atenach Unicaja Malaga nie miała żadnych szans z Panathinaikosem. Po trzech kwartach Grecy wygrywali 68:39, a ostatecznie zwyciężyli 82:56.

Komplet wyników 2. kolejki Top 16:

Grupa E: Caja Laboral - Lietuvos Rytas Wilno 86:89, Panathinaikos Ateny - Unicaja Malaga 82:56.

Tabela: Panathinaikos 2-0, Caja Laboral 1-1, Lietuvos Rytas 1-1, Unicaja 0-2

Grupa F: Maccabi Tel Awiw - Lottomatica Rzym 99:58, Olimpija Lublana - Regal FC Barcelona 67:68.

Tabela: Regal FC Barcelona 2-0, Olimpija 1-1, Maccabi 1-1, Lottomatica 0-2

Grupa G: Partizan Belgrad - Efes Pilsen Stambuł 76:79, Montepaschi Siena - Real Madryt 68:78.

Tabela: Real 2-0, Efes Pilsen 2-0, Montepaschi 0-2, Partizan 0-2

Grupa H: Żalgiris Kowno - Olympiakos Pireus 64:71, Fenerbahce Ulker Stambuł - Power Electronic Walencja 75:73.

Tabela: Fenerbahce Ulker 2-0, Power Electronics 1-1, Olympiakos 1-1, Żalgiris 0-2.