Puchar Polski: Końcówka PBG

,

PBG Basket Poznań podtrzymał dobrą passę w rozgrywkach Pucharu Polski. O zwycięstwie 73:68 w rozgrywanym wieczorową porą w środę spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg zadecydowała doskonała gra poznaniaków w końcówce.

,

Gospodarze lepiej rozpoczęli środowe spotkanie w hali AWF.  W pierwszej kwarcie PBG Basket imponował walecznością i zespołową grą. Bardzo dobrze w tej części meczu spisywał się Piotr Dąbrowski, który nie tylko grał skutecznie w obronie, ale także zdobywał ważne punkty w ataku. Konsekwentna gra poznaniaków pozwoliła im zbudować ośmiopunktowe prowadzenie.

Goście szybko się otrząsnęli i w drugiej kwarcie zagrali zupełnie inaczej. Kotwica, głównie za sprawą błędów poznaniaków i szybkich akcji kończonych przez Teda Scotta, szybko doprowadziła do remisu i trener Milija Bogicević musiał poprosić o rozmowę ze swoimi zawodnikami. Po niej spotkanie bardzo się wyrównało i żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć przeciwnikowi.

Trzecia kwarta to przestój w grze poznaniaków. PBG Basket zdobył pierwsze punkty w tej części meczu dopiero po upływie czterech minut, kiedy z linii rzutów wolnych trafił Damian Kulig. Nic więc dziwnego, że Kotwica wypracowała w tym czasie kilkupunktową przewagę, którą, jak się później okazało, PBG Basket próbował odrobić do samego końca spotkania.

Sztuka ta poznaniakom udała się głównie dzięki efektownej końcówce, w której gospodarze grali bardzo agresywnie w obronie. Krycie na całym boisku dało efekty. Sygnał do odrabiania strat dał Eddie Miller, który w ważnych momentach trafił za trzy punkty. Świetnie w kluczowych fragmentach spisał się Cliff Hawkins, który po profesorsku prowadził grę swojego zespołu. Po jego celnym rzucie za trzy punkty gospodarze na niewiele ponad minutę przed końcem prowadzili 69:64. Później goście przerywali akcje PBG Basketu faulami, ale na niewiele się to zdało. Zwycięstwo zostało w stolicy Wielkopolski.

- To było bardzo nerwowe spotkanie przez trzy kwarty. Ważne, że udało się wygrać. Zadecydowała obrona w końcówce, skuteczne ruty Eddie'go Millera i znakomita gra Cliffa Hawkinsa, który w stu procentach wywiązał się ze swoich zadań. Jego rzut za trzy był niesamowicie ważny - podsumował spotkanie oglądający je z trybun nowy nabytek PBG Basketu Mujo Tuljković.

PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 73:68. Kwarty: 25:17, 9:18, 13:21, 26:12.

PBG Basket: Hawkins 14, Stelmach 14, Kulig 13, Miller 13, Dąbrowski 9, Tica 8, Surmacz 2, Ochońko 0, Wiśniewski 0.

Kotwica: Scott 25, Fisher 10, Harris 10, Zabłocki 5, Djurić 4, Henderson 4, Sarzało 4, Sikora 3, Wołoszyn 3.