Przegląd prasy TBL: 11.kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 11. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Kikowski jednak potrafi

Trefl, choć przegrywał już różnicą 17 punktów, wygrał po dogrywce mecz horror w Zgorzelcu. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Dobre decyzje lidera ze Słupska

Polonia walczyła z bólem i ze wszystkich sił, ale Energa Czarni byli mocniejsi - po świetnym i emocjonującym meczu słupszczanie wygrali w Warszawie 82:78. Gwiazdą "Czarnych Koszul" był Darnell Hinson, goście mieli wielu bohaterów. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wsad sezonu Bennermana - wideo

Podczas meczu Tauron Basket Ligi pomiędzy Polonią Warszawa, a Energą Czarnymi Słupsk, rzucający gości Cameron Bennerman wykonał wsad, jakiego nie powstydziłby się niejeden zawodnik NBA. Amerykanin bardzo agresywnie wpakował piłkę do kosza nic sobie nie robiąc z asysty najlepszego blokującego ligi Tony'ego Easleya. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Zwycięska passa Turowa przerwana

Przez trzy kwarty koszykarze PGE Turowa wygrywali z wiceliderem Treflem Sopot. Jednak w decydujących momentach meczu koszykarze Turowa zawiedli - nie potrafili wywalczyć wygranej w regulaminowym czasie gry, pogubili się też w dogrywce. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Zwycięstwo Siarki w Kołobrzegu!

Aż 68 dni musieli czekać koszykarze Siarki Tarnobrzeg na zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. W piątek, w meczu 11. kolejki tarnobrzeżanie pokonali na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 97:87 po dogrywce, ale pierwszą rundę zakończą na ostatniej pozycji. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Smutne święta Basketu. Zmienią trenera?

Koszykarze PBG Basket Poznań przegrali szósty kolejny ligowy mecz, tym razem ze średnim AZS Koszalin. Ważą się losy trenera Miliji Bogicevicia, na razie zatrudniono mu do pomocy nowego asystenta. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Zastal bezradny na finiszu, przegrywamy 61:82

Nie spełniło się marzenie o zwycięskim końcu roku i rundzie z siedmioma zwycięstwami. W Starogardzie koszykarze Zastalu dzielnie walczyli w pierwszej połowie. Nadzieje na sukces istniały jeszcze w połowie czwartej kwarty. Im jednak bliżej było końca meczu, tym gorzej szło zastalowcom, a lepiej graczom Polpharmy. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Cegłą do kosza: Bennerdunk 2

- Wcześniej nie myślałem o udziale w konkursie wsadów, ale teraz chyba nie mam wyboru. Na uczelni grałem w Meczu Gwiazd, brałem udział w konkursie wsadów, było fajnie - mówi Cameron Bennerman z Energi Czarnych Słupsk w rozmowie z Łukaszem Ceglińskim. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: TBL Defensywnie: Zapomniany rozgrywający

Karta szczęścia i pecha zamieniła miejsca. Szczęście i znakomite spotkania z początku sezonu Zastalu Zielona Góra trafiły do drużyny Polpharmy Starogard Gdański. Pech poszedł w drugą stronę. Trzeci zespół ubiegłego sezonu wygrał na własnym parkiecie z beniaminkiem ekstraklasy aż 81:61. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 81:83

Takie zwycięstwa smakują najlepiej. W wyjazdowym meczu z PGE Turów Zgorzelec koszykarze Trefla byli w solidnych tarapatach, jednak w porę zdołali poprawić grę, dogonić rywali, a w dogrywce - dzięki niesamowitej waleczności i zimnej krwi - dowieźć do końcowej syreny wygraną 83:81. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Polonia Warszawa - Energa Czarni Słupsk 78:82

agraniczny zaciąg stołecznej Polonii skutecznie nastraszył Energę Czarni. Słupszczanie, mimo że się znaleźli w sporych tarapatach, potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tym samym gracze trenera Dainiusa Adomaitisa wygrali już 10 mecz w tym sezonie! Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Polpharma Starogard Gdański - Zastal Zielona Góra 82:61

Beniaminek Tauron Basket Ligi Zastal Zielona Góra miał zmusić brązowych medalistów do gry na wysokim poziomie, sprawić gospodarzom ogromne problemy. Tymczasem Polpharma, nie licząc kilku krótkich przestojów, od początku do końca pewnie kroczyła po triumf. Czytaj więcej

Gazeta Wrocławska: Przerwana seria Turowa, Trefl mocniejszy

Do spotkania z Treflem w Zgorzelcu podchodzono optymistycznie. Trudno się dziwić, PGE Turów wygrał ostatnie cztery mecze, a w Poznaniu odrobił 20 pkt straty. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Energa Czarni liderem na półmetku

Zwycięstwo 82:78 z Polonią w Warszawie zapewniło drużynie ze Słupska prowadzenie po pierwszej rundzie Tauron Basket Ligi. Czytaj więcej

Onet.pl: Dogrywka w Zgorzelcu, Kikowski pokazał klasę

Paweł Kikowski puka do drzwi reprezentacji Polski od kilku lat. W wakacje z meczów w kadrze wyeliminowała go kontuzja, ale w Sopocie chce się odbudować i pokazać na co go stać. Spotkanie z Turowem udowodniło, że ktokolwiek będzie selekcjonerem naszej reprezentacji, musi brać "Kiko" pod uwagę, bo trudno w Polsce o lepszego zawodnika na pozycji rzucającego obrońcy. Czytaj więcej