9. kolejka: Mistrz ograł lidera

,

W niesamowitym meczu w Gdyni mistrz Polski Asseco Prokom Gdynia pokonał Energę Czarnych Słupsk 76:73. To była pierwsza porażka słupszczan w tym sezonie Tauron Basket Ligi. W niedzielę wygrała także rewelacyjna Polonia Warszawa, która pokonała PBG Basket Poznań.

,

W sobotnim meczu AZS Koszalin odbił się od dna tabeli, wygrywając z osłabionym Zastalem Zielona Góra. W zespole gości zabrakło lidera Chrisa Burgessa. W AZS najlepszy na boisku był bardzo skuteczny Marcin Sroka, który zdobył 26 punktów. Więcej o tym meczu | Zapis konferencji prasowej | Rozmowa z Marcinem Sroką

Kotwica Kołobrzeg nadal gra w kratkę. Po dwóch kolejnych wygranych tym razem przegrała u siebie z Polpharmą Starogard 67:81. Zespół z Kociewia odrodził się po zmianie trenera. Pod opieką Zorana Sretenovicia Polpharma wygrała cztery z ostatnich pięciu meczów. Więcej o tym meczu | Zapis konferencji prasowej | Rozmowa z Tedem Scottem

Bardzo słabo zagrała w Zgorzelcu Siarka Tarnobrzeg. PGE Turów w drugiej połowie meczu mógł już grać pod publiczkę, w czym celował Ivan Koljević. Ostateczny wynik tego meczu to 102:68 dla gospodarzy. Więcej o tym meczu | Zapis konferencji prasowej | Galeria zdjęć | Rozmowa z Michałem Gabińskim

Anwil Włocławek był przed piątkowym meczem wiceliderem tabeli Tauron Basket Ligi, ale po porażce dał się dogonić Treflowi Sopot. Oba zespoły mają obecnie bilans 5-4. Włocławianie nie potrafili w tym meczu wykorzystać braku kontuzjowanego Dragana Ceranicia, a także nieobecności Marcina Stefańskiego, który w siódmej minucie skręcił kostkę. Więcej o tym meczu | Zapis konferencji prasowej | Galeria zdjęć | Rozmowa z Filipem Dylewiczem

Polonia Warszawa, po ostatnim zwycięstwie w Tarnobrzegu na własnym parkiecie będzie podejmować w niedzielę pogrążony w kryzysie zespół PBG Basketu Poznań. Ekipa Miliji Bogicevicia przegrała trzy ostatnie mecze z silnymi rywalami. Zespół opuścił w zeszłym tygodniu Jeremy Fears, a w związku z zamkniętym okienkiem transferowym nie ma możliwości sprowadzenia innego gracza na jego miejsce. Polonia natomiast ciągle zaskakuje – wygrała już cztery mecze. W zespole z Warszawy nie tylko Amerykanie spisują się doskonale – sporo minut gry dostają młodzi Marcin Nowakowski i Michał Kwiatkowski, którzy zdecydowanie wykorzystują swoją szansę. Poniżej oczekiwań w ekipie PBG Basketu grają z kolei Patrick Okafor, Łukasz Wiśniewski i Cliff Hawkins. W tym spotkaniu będą mieli jednak okazję się przełamać. Czy PBG Basket przerwie swoją złą passę? Czy gracze Wojciecha Kamińskiego udowodnią, że ostatnie dobre wyniki to nie przypadek? Szersza zapowiedź | Wideo Poznanska.tv

Hitem dziewiątej kolejki spotkań Tauron Basket Ligi będzie niedzielne spotkanie mistrza Polski Asseco Prokomu Gdynia z niepokonanym do tej pory liderem rozgrywek zespołem Energi Czarnych Słupsk. Asseco Prokom po początkowych słabszych meczach w lidze prawdopodobnie wyciągnął wnioski i można spodziewać się, że we własnej hali zagra w najsilniejszym możliwym składzie. Energa Czarni mają za sobą niesamowitą passę ośmiu zwycięstw z rzędu, którą z pewnością będą chcieli przedłużyć. Mistrzowie Polski po zwolnieniu Bobby’ego Browna niespodziewanie wygrali mecz w Eurolidze z Caja Laboral Vitoria, potwierdzając jednocześnie, że są w znacznie lepszej formie niż na początku sezonu. Słupszczanie mają jednak w swoim składzie niesamowitych obwodowych - Mantasa Cesnauskisa i Camerona Bennermana, których rzuty za trzy punkty są nie do powstrzymania. Czy ekipa Tomasa Pacesasa przerwie serię Energi Czarnych? Czy słupszczanie są w stanie wygrać w Gdyni? Spotkanie będzie można zobaczyć dzięki transmisji PLK TV w niedzielę o godz. 18. Retransmisja w Sportklubie we wtorek 7 grudnia o godzinie 18.30. Szersza zapowiedź | Rozmowa z Mantasem Cesnauskisem | Czytaj też: Równi chłopcy na dziewiątą kolejkę

We wtorek 7 grudnia o godzinie 18.30 mecz Asseco Prokomu i Energi Czarnych będzie dodatkowo retransmitowany w stacji Sportklub, na mocy umowy między Tauron Basket Ligą a tą stacją, zawartej w czwartek.