Emocje w Lublinie, Trefl lepszy!

,

Spore emocje w zaległym meczu 17. kolejki ORLEN Basket Ligi w Lublinie! Ostatecznie Trefl Sopot po akcji Jakuba Schenka pokonał Polski Cukier Start 85:84.

,

Początek spotkania układał się lepiej dla gości, ale lublinianie szybko doprowadzili do remisu. Przewagę z kolei dawała trójka Liama O’Reilly’ego. W tym elemencie rewelacyjny był też Jakub Karolak - po jego czterech rzutach z dystansu różnica wynosiła nawet 12 punktów! Ostatecznie po 10 minutach było 26:16. W drugiej kwarcie Benedek Varadi i Geoffrey Groselle starali się odrabiać straty, ale to w tym momencie nie wystarczało. Później jednak trójki trafiali też Jakub Schenk i Jarosław Zyskowski, a kolejne zagranie Groselle’a oznaczało tylko cztery punkty straty przyjezdnych. Po serii 0:10 i trafieniu Austona Barnesa Trefl był już na prowadzeniu! Ostatecznie Jabril Durham ustalił wynik po pierwszej połowie na 45:43.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, a to oznaczało, że drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się często. Dopiero po późniejszych trójkach Liama O’Reilly’ego i Treya Wade’a zespół trenera Artura Gronka uciekał na siedem punktów. Goście nie zamierzali się poddawać, piąty bieg włączył Jakub Schenk, a dzięki akcji Jarosława Zyskowskiego po 30 minutach był remis po 68. Po małej serii 0:6 i trafieniach Benedeka Varadiego i Andy’ego Van Vlieta w kolejnej części meczu ekipa trenera Żana Tabaka uciekała na siedem punktów. Jak się okazało - tylko na chwilę, bo Wade i O’Reilly ponownie zmieniali sytuację. Końcówka była zwariowana! Dzięki szybkiej akcji Jakuba Schenka Trefl był na minimalnym prowadzeniu. Ostatnia akcja należała do Liama O’Reilly’ego. Amerykanin jednak nie trafił, a to oznaczało zwycięstwo Trefla 85:84!

Najlepszym zawodnikiem gości był Jakub Schenk z 17 punktami i 2 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Liam O’Reilly z 29 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami.