Najlepsza piątka 9. tygodnia OBL
fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

Najlepsza piątka 9. tygodnia OBL

Christian Vital, Victor Sanders, Arunas Mikalauskas, Tony Meier, Łukasz Frąckiewicz - to najlepsza piątka 9. tygodnia ORLEN Basket Ligi w sezonie 2023/24.

 

Legia w drugiej kwarcie przejęła inicjatywę i ostatecznie pokonała Muszyniankę Domelo Sokoła Łańcut 87:78. Świetnie w ekipie z Warszawy prezentował się przede wszystkim Christian Vital - miał 22 punkty, 7 zbiórek, 7 asyst i 4 przechwyty, co oznaczało eval 29.

Victor Sanders znowu czarował publiczność i rywali! Tym razem jego Anwil Włocławek wygrał na wyjeździe z Enea Stelmetem Zastalem Zielona Góra 83:73. Amerykanin zdobył 25 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów (eval 25).

Rewelacyjny mecz w Ostrowie Wielkopolskim! Ostatecznie Arged BM Stal po dogrywce okazała się lepsza od MKS Dąbrowa Górnicza 103:102. Nie do zatrzymania był Arunas Mikalauskas - rozegrał swój najlepszy mecz w obecnym sezonie ORLEN Basket Ligi. Litwin zanotował ostatecznie 30 punktów (11/13 z gry), 8 zbiórek, asystę i blok, a to przełożyło się na eval 33.

To z pewnością nie było łatwe spotkanie dla Kinga, ale szczecinianie wygrali na wyjeździe z Dzikami Warszawa 84:75. Bardzo dobrze zaprezentował się przede wszystkim Tony Meier - miał 22 punkty (7/8 za dwa), 4 zbiórki, 3 asysty oraz przechwyt (eval 24).

Największą niespodziankę w ostatniej kolejce sprawił Tauron GTK. Gliwiczanie pokonali PGE Spójnię Stargard 76:74, a na wyróżnienie zasłużył Łukasz Frąckiewicz. Środkowy zdobył 13 punktów, 10 zbiórek, 7 bloków (rekord sezonu), asystę i przechwyt, co oznaczało eval 24.

 

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.