Berzins ponownie w Energa Basket Lidze
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Berzins ponownie w Energa Basket Lidze

Janis Berzins (29 lat, 201 cm) w nadchodzącym sezonie Energa Basket Ligi będzie zawodnikiem Legii Warszawa.

 

,

Berzins grał już w EBL - w rozgrywkach 2020/2021 występował w Enea Zastalu BC Zielona Góra i zdobył z tym klubem srebrny medal. Wtedy w 39 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 11,2 punktu, 5,5 zbiórki i 1,5 asysty.

Łotysz w ostatnim sezonie zagrał osiem meczów dla Baxi Manresa w lidze hiszpańskiej (średnio 3,5 punktu) oraz 25 spotkań dla Ermis Agias Larissa w Grecji (średnio 5,7 punktu i 3,3 zbiórki).

Berzins większą część swojej kariery spędził w ojczyźnie - grał w VEF Ryga, BK Valmiera, BK Jelgava oraz BK Ventspils. Rozgrywki 2016/2017 spędził we Włoszech w ekipie Orlandina Basket. Ma za sobą grę w reprezentacji Łotwy (m.in. w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku).

- Zdecydowałem, się podpisać kontrakt z Legią, bo trener Kamiński bardzo chciał mieć mnie w swojej drużynie. Wiem, że Legia ma bogatą historię, w minionym sezonie była w finale polskiej ligi, na pewno będę w klubie także po to, by sięgnąć po tytuł w kolejnych rozgrywkach. Legia zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów - to dla mnie swoisty bonus, zmagania skupiają dużą uwagę, są areną na której można pokazać swoje umiejętności szerokiej publiczności - mówi Berzins na oficjalnej stronie drużyny.