Wiśniewski na trzy lata w WKS Śląsku, Ramljak przedłużył
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Wiśniewski na trzy lata w WKS Śląsku, Ramljak przedłużył

Aleksander Wiśniewski (19 lat, 192 cm) podpisał umowę z WKS Śląskiem Wrocław na trzy najbliższe sezony Energa Basket Ligi. Z kolei Ivan Ramljak (31 lat, 203 cm) przedłużył swój kontrakt o kolejne dwa lata.

 

,

Wiśniewski ostatnie dwa sezony EBL spędził w GTK Gliwice. W minionych rozgrywkach zdobywał średnio 4,2 punktu, 1,5 zbiórki i 2,1 asysty w 29 rozegranych spotkaniach. Ma za sobą także sukcesy młodzieżowe - w 2021 roku złoty medal mistrzostw Polski juniorów starszych i tytuł MVP turnieju, a niedawno brązowy medal rozgrywek U19.

- Powodem, dla którego zdecydowałem się na Śląsk, jest możliwość grania i trenowania z najlepszymi. Liczę również na pokazanie się na europejskich parkietach. Mam nadzieję, że powtórzymy sukces sprzed kilku tygodni i będziemy walczyli o najwyższe cele w Europie - mówi Wiśniewski na oficjalnej stronie zespołu.

Ramljak gra w WKS Śląsku od 2020 roku. Dwa razy był już wybierany przez trenerów Energa Basket Ligi najlepszym zawodnikiem w obronie. W minionym sezonie zdobywał średnio 8,8 punktu, 7,1 zbiórki i 2,3 asysty na mecz.