Anwil Włocławek triumfuje w ENBL!

,

Anwil Włocławek pokonał litewski zespół BC Szawle 90:79 i tym samym triumfował w międzynarodowych rozgrywkach European North Basketball League.

,

W pierwszej połowie drużyna z Litwy była bardzo wymagającym rywalem dla zespołu z Energa Basket Ligi. Po 20 minutach wygrywała trzema punktami. Kluczowa była jednak trzecia kwarta - świetnie radzili sobie w niej głównie Luke Petrasek oraz James Bell. Anwil poprawił też grę w defensywie i nie tylko objął prowadzenie, ale zaczął też kontrolować wydarzenia na parkiecie. W ostatniej części meczu już do końca był zespołem zdecydowanie lepszym.

Ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza pokonała ostatecznie BC Szawle 90:79 i została pierwszym w historii triumfatorem rozgrywek European North Basketball League.

Anwil Włocławek - BC Szawle 90:79 (19:21, 23:24, 22:13, 26:21)

Anwil: Petrasek 25, Bell 21, Mathews 16, Dimec 8, Dykes 6, Nowakowski 6, Łączyński 3, Szewczyk 3, Bojanowski 2, Woroniecki 0

Szawle: Armwood 16, Stankevicius 16, Varnas 15, Danusevicius 11, Baslyk 10, Sabeckis 7, Urbutis 4, Litvinas 0