Ciekawy mecz w Lublinie dla Arged BM Stali

,

Bardzo ciekawy mecz Energa Basket Ligi w Lublinie! Ostatecznie dzięki bardzo dobrej ostatniej kwarcie Arged BM Stal pokonała Polski Cukier Pszczółkę Start 88:77.

,

Mateusz Dziemba i Mateusz Kostrzewski byli bardzo skuteczni na początku spotkania, a ich drużyna prowadziła 8:5. Damian Kulig i Michael Young utrzymywali przyjezdnych w grze, ale to rywale mieli inicjatywę w ataku. Dopiero późniejsze zagrania Markusa Loncara oraz Jamesa Palmera zmieniały sytuację. Ostatecznie dzięki dobitce Romana Szymańskiego to Polski Cukier Pszczółka Start po 10 minutach prowadził 19:18. Drugą kwartę ekipa trenera Igora Milicicia rozpoczęła od serii 7:0 i zaczęła kontrolować wydarzenia na parkiecie. Dobre fragmenty zanotowali Mateusz Kostrzewski i Roman Szymański, ale Michael Young był nie do zatrzymania. Ostatecznie dzięki akcji Palmera pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:48.

W trzeciej kwarcie po trafieniach Josha Sharkeya i Mateusza Dziemby drużyna trenera Tane Spaseva zbliżała się na punkt. Późniejsze wsady Romana Szymańskiego dały im przewagę! Spotkanie ponownie było niezwykle wyrównane, a ważne rzuty trafiał m. in. Elijah Wilson. Ostatecznie po rzutach wolnych Josha Sharkeya po 30 minutach było 67:62. Kolejną część spotkania Arged BM Stal rozpoczęła od serii 9:0, a trójki rzucali James Florence oraz Damian Kulig. Straty ponownie odrabiali Kostrzewski i Wilson, ale przyjezdni ciągle byli bardzo blisko. W pewnym momencie kolejną serią 9:0 odpowiedzieli ostrowianie - ważne akcje kończyli Simmons oraz Young. Na to gospodarze nie byli już w stanie odpowiednio zareagować. To Arged BM Stal ostatecznie zwyciężyła 88:77.

Najlepszym zawodnikiem gości był Kobi Simmons z 26 punktami, 4 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Roman Szymański z 13 punktami, 13 zbiórkami i 4 blokami.