Najlepsza piątka 12. tygodnia EBL
fot. fiolek.art.pl/HydroTruck

Lista aktualności

Najlepsza piątka 12. tygodnia EBL

Strahinja Jovanović, Jacobi Boykins, Karol Gruszecki, Danilo Ostojić, Szymon Szewczyk - to najlepsza piątka 12. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Legia Warszawa pokonała w ostatniej kolejce Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 68:66, a liderem ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego był Strahinja Jovanović. Rozgrywający zdobył aż 30 punktów (9/18 z gry), 5 zbiórek, 5 asyst i przechwyt, co przełożyło się na eval 25.

Gdynianie prezentują się coraz lepiej w Energa Basket Lidze! Niedawno Asseco Arka wygrała z MKS Dąbrowa Górnicza 81:80. Wyróżniał się przede wszystkim Jacobi Boykins, który do 18 punktów (5/5 za dwa) dołożył 10 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty oraz blok (eval 29).

Trefl przełamał się w Energa Basket Lidze po ostatnich niepowodzeniach. Sopocianie okazali się lepsi od Kinga Szczecin 69:61, a swoją wszechstronność po raz kolejny udowodnił Karol Gruszecki - zdobył 13 punktów (3/6 za trzy), 12 zbiórek, 2 asysty, przechwyt oraz blok (eval 22).

Największa niespodzianka minionego weekendu to zwycięstwo HydroTrucka Radom nad Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski 83:78! Zespół prowadzony od niedawna przez Mihailo Uvalina mógł liczyć na rewelacyjną formę Danilo Ostojicia. Podkoszowy zdobył 21 punktów (10/11 z gry), 8 zbiórek, 7 asyst i przechwyt, co przełożyło się na eval 35.

Derby województwa kujawsko-pomorskiego po raz kolejny dały kibicom mnóstwo emocji! Anwil Włocławek ostatecznie wygrał w Toruniu z Twardymi Piernikami 92:84. Szymon Szewczyk był w tym spotkaniu rewelacyjny - zdobył 20 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty i blok, a to oznaczało eval na poziomie 24. To najlepszy mecz w wykonaniu tego doświadczonego podkoszowego od listopada 2018 roku (wtedy przeciwko Legii rzucił 21 punktów).

 

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.