Pewne zwycięstwo Enea Abramczyk Astorii w Gdyni

,

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pewnie pokonała na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia 97:74 w pierwszym sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi.

,

Dzięki trafieniom Jakuba Nizioła, Alana Herndona oraz Paula Jorgensena goście zdobyli czteropunktową przewagę. W ekipie z Gdyni świetnie spisywali się jednak weterani - Filip Dylewicz oraz Adam Hrycaniuk. Po akcji tego drugiego Asseco Arka wychodziła na prowadzenie. Enea Abramczyk Astoria musiała gonić wynik, co w końcu udawało się po rzutach Michała Chylińskiego. Niesamowita trójka Mateusza Zębskiego oznaczała, że po 10 minutach było 29:27. Drugą kwartę od serii 7:0 rozpoczęła ekipa trenera Artura Gronka i zaczęła kontrolować sytuację na parkiecie. Świetnie prezentował się przede wszystkim Jakub Nizioł, a po dobitce Klavsa Cavarsa różnica wynosiła już 17 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 54:39.

Trzecia kwarta nie była już tak ofensywna w wykonaniu bydgoszczan, a Bartłomiej Wołoszyn starał się odrabiać straty. To udawało się tylko na chwilę, bo błyskawicznie odpowiadał na to Mateusz Zębski. Enea Abramczyk Astoria miała sytuację pod kontrolą, a po kolejnym zagraniu Zębskiego po 30 minutach było 75:61. Ostatnia część meczu niczego już nie zmieniała. Trener Gronek szeroko rotował składem, korzystając z aż 11 zawodników. Tymczasem po rzutach wolnych Nizioła przewaga jego zespołu wynosiła już 18 punktów. Ostatecznie przyjezdni zwyciężyli 97:74.

Po 18 punktów dla gości rzucili Paul Jorgensen oraz Mateusz Zębski. Najlepszym graczem gospodarzy był Bartłomiej Wołoszyn z 21 punktami i 3 asystami.