Szwed wzmacnia GTK
fot. fiba.basketball

,

Lista aktualności

Szwed wzmacnia GTK

Adam Ramstedt (25 lat, 208 cm) został nowym zawodnikiem GTK Gliwice. Podkoszowy podpisał umowę na sezon 2021/22 Energa Basket Ligi.

,

W poprzednim sezonie Szwed był zawodnikiem Norrkoping Dolphins. Z tym zespołem sięgnął po mistrzostwo kraju, a on sam został wybrany MVP serii finałowej. W 44 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 12,2 punktu, 10,5 zbiórki, 2,4 asysty i 1,6 bloku.

W przeszłości występował głównie w ojczyźnie, przede wszystkim w Sodertalje Kings. Ponadto w sezonie 2018/19 rozegrał pięć meczów w lidze węgierskiej. Ramstedt jest też reprezentantem Szwecji - grał w kadrze m. in. podczas kwalifikacji do ostatniego EuroBasketu.

- Myślę, że w każdym elemencie gry mam coś do zaoferowania. Jako najlepszy defensywny zawodnik ligi szwedzkiej mogę potwierdzić, że zawsze wkładam wiele wysiłku w ochronę strefy podkoszowej oraz ograniczanie najlepszych zawodników rywali. W ataku staram się przede wszystkim pomagać kolegom stawiając odpowiednie zasłony, obsługiwać ich odpowiednimi podaniami i wykonywać rzuty z ulubionych pozycji - mówi na oficjalnej stronie zespołu Adam Ramstedt.