WKS Śląsk (4) - Trefl (5): Dziewa kontra Olejniczak
fot. Wojciech Cebula/WKS Śląsk

,

Lista aktualności

WKS Śląsk (4) - Trefl (5): Dziewa kontra Olejniczak

Zwykle rywalizacje pary ćwierćfinałowej pomiędzy drużynami, które zajęły czwarte i piąte miejsce po sezonie zasadniczym są niezwykle wyrównane. Czy tak będzie w przypadku starć WKS Śląska Wrocław i Trefla Sopot? Obie drużyny chcą powalczyć o coś więcej!

,

W dotychczasowych spotkaniach między tymi drużynami dwukrotnie wyższość pokazała drużyna trenera Marcina Stefańskiego. Trefl jeszcze w listopadzie zwyciężył aż 79:60, a pod koniec stycznia był już tylko minimalnie lepszy - 85:82. Przewagę parkietu w tej rywalizacji ma jednak WKS Śląsk, co może mieć kluczowy wpływ na jej przebieg.

Aleksander Dziewa kontra Dominik Olejniczak - to może być kluczowe starcie tej rywalizacji. Dziewa niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski (gracz Trefla zrobił to już wcześniej), a ostatnio pokazywał świetną dyspozycję pod nieobecność kontuzjowanego Bena McCauleya. Dla Olejniczaka to dopiero pierwszy sezon w Energa Basket Lidze i w ogóle pierwszy w zawodowej koszykówce, ale… w ogóle tego nie widać. Środkowy gra niezwykle równo i od początku rozgrywek jest ważny elementem układanki sopockiej ekipy.

Wybierany w drafcie NBA Nikola Radicević oraz Nuni Omot do Trefla trafili w trakcie sezonu, ale z meczu na mecz można było zauważyć zwiększającą się rolę tych zawodników w rotacji trenera Stefańskiego. Spore wyzwanie czeka więc zarówno na Strahinję Jovanovicia, jak i na specjalistę od defensywy - Ivana Ramljaka. Ciekawy może okazać się także pojedynek młodych polskich rozgrywających - Mateusz Szlachetka sprawdzi Łukasza Kolendę.

Czy WKS Śląsk po raz pierwszy w tym sezonie pokona zespół z Sopotu? Który z podkoszowych zagra lepiej - Aleksander Dziewa czy Dominik Olejniczak? Rywalizacja rozpocznie się we wtorek 30 marca!

 

Terminarz pary WKS Śląsk Wrocław - Trefl Sopot:

mecz 1 - 30.03.2021 (wtorek), godz. 17:30 - transmisja w Polsat Sport News
mecz 2 - 02.04.2021 (piątek), godz. 17:30 - transmisja w Polsat Sport News
mecz 3 - 05.04.2021 (poniedziałek), godz. 17:30 - transmisja w Polsat Sport Extra
ew. mecz 4 - 07.04.2021 (środa), godz. 17:30 - transmisja w Polsat Sport News
ew. mecz 5 - 10.04.2021 (sobota)