Arged BMSlam Stal (3) - Pszczółka Start (6): Do... czterech razy sztuka?
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Arged BMSlam Stal (3) - Pszczółka Start (6): Do... czterech razy sztuka?

Arged BMSlam Stal jest określana jako jeden z faworytów do walki o medale Energa Basket Ligi. Pszczółka Start z kolei jest obecnym wicemistrzem Polski. Czy będzie w stanie awansować do półfinału?

,

Co ciekawe, obie drużyny spotkały się już w tym sezonie trzy razy i zawsze lepsza była… Arged BMSlam Stal. W piątej kolejce ostrowianie wygrali 79:74, a w 20. serii spotkań zwyciężyli na wyjeździe aż 82:62. Dodatkowo, w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski zespół trenera Igora Milicicia pokonał ekipę z Lublina 80:73. Oba składy w trakcie sezonu znacznie się jednak zmieniały.

Od początku sezonu w świetnej formie jest Jakub Garbacz. To nie przeszło bez echa - dwukrotnie był już wybierany MVP miesiąca, a w dodatku trener Mike Taylor powołał go do reprezentacji Polski. Nie ma wątpliwości, że to właśnie od akcji Garbacza może sporo zależeć w tym ćwierćfinale. Ciekawe jak przeciwko niemu zaprezentują się m. in. Thomas Davis oraz Mateusz Dziemba.

Pszczółka Start ma świetnych ofensywnych graczy: Sherron Dorsey-Walker i Martins Laksa dobrze się uzupełniają i mogą być sporym problemem dla każdej ekipy. James Florence i Chris Smith pokazywali jednak już nie raz, że potrafią zdobywać mnóstwo punktów i przechylać szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny. Ważne może okazać się także starcie podkoszowe pomiędzy Markiem Ogdenem oraz Devinem Searcym.

Czy ekipa prowadzona przez trenera Davida Dedka będzie w stanie po raz pierwszy w tym sezonie wygrać z Arged BMSlam Stalą? A może to ostrowianie potwierdzą swój “patent” na Pszczółkę Start? Rywalizacja rozpoczyna się 31 marca!

 

Terminarz pary Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Pszczółka Start Lublin:

mecz 1 - 31.03.2021 (środa), godz. 17:30 - transmisja w Emocje.TV
mecz 2 - 02.04.2021 (piątek), godz. 20:00 - transmisja w Emocje.TV
mecz 3 - 06.04.2021 (wtorek), godz. 20:00 - transmisja w Emocje.TV
ew. mecz 4 - 08.04.2021 (czwartek), godz. 20:00 - transmisja w Emocje.TV
ew. mecz 5 – 11.04.2021 (niedziela)